На Херсонщині вісімнадцять районів забагато, три - замало

Пропоноване під час адміністративно-територіальної реформи істотне скорочення районів Херсонської області отримало практично беззастережне схвалення місцевих громад.

А от питання, скільки саме їх потрібно, викликало жваву дискусію на круглому столі за участю лідерів ОТГ райрад, громадських організацій, журналістів та очільників тих-таки органів місцевого самоуправління районного рівня.

У підсумку ж учасники обговорення дійшли висновку, що Херсонського, Новокаховського та Генічеського районів (повітів) замість нинішніх вісімнадцяти таки замало.

Для координації стратегічного розвитку Скадовського, Каланчацького та Голопристанського районів на Чорноморському узбережжі краю пропонують створити ще один укрупнений район - Причорноморський.

Це дасть змогу зберегти медичну інфраструктуру у курортній зоні, населення якої улітку зростає у чотири-п'ять разів за рахунок відпочивальників, і забезпечити доступність адмінпослуг, щоб степові села від районного (повітового) центру відділяло не більше шестидесяти кілометрів. Із тих же міркувань доступності визнали доцільним існування п'ятого повіту - Бериславського.

Тепер питання в тому, щоб бачення майбутньої адміністративної конфігурації краю збіглося із тим, як структуру бачать у Києві.

Голос України

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон