У ХДУ згадали про «Старовинні забуті парки Херсонщини»

У ХДУ згадали про «Старовинні забуті парки Херсонщини»
У конференц-залі Наукової бібліотеки Херсонського державного університету презентували колективну монографію «Старовинні забуті парки Херсонщини»,яка є результатом спільних наукових виїздів та експедицій, затверджень та обговорень на засіданнях кафедр, розгляду на Вченій раді факультету.

У книзі йдеться про історію та сучасність старовинних парків, створених у XVIII-XX століттях і які залишилися до наших часів. Проректор з наукової роботи Сергій Омельчук зазначив: «В цьому науковому проекті взяли участь 9 учених різних поколінь - від членів кафедри ботаніки до докторів наук. Серед авторського колективу є навіть аспіранти, а також наукові співробітники інших закладів освіти України».

Монографія, безумовно, сприятиме розвиткові туризму в нашій області, адже стільки цікавих та незвіданих місць описано у ній!

Проректор з навчальної та науково-педагогічної роботи Наталія Тюхтенко підкреслила: «Ця книга може бути використана дуже широким колом людей, навіть тими, хто не надто розуміється на термінології. Це надзвичайна робота!».


Завідувач науково-дослідної лабораторії біорізноманіття та екологічного моніторингу ім.Й.К.Пачоського Олександр Ходосовцев є ідейним натхненником видання та очільником авторського колективу. Він розповів про те, як виникла ідея роботи над монографією: «Ми спілкувались з істориками (яким, до речі, відомо дуже мало), самостійно відвідували всі віднайдені в херсонських архівах місця».

Отже, віднайти необхідні дані було нелегко, до того ж багато парків не «дожили» до наших часів. Але, не дивлячись на всі труднощі, зараз ми маємо цю унікальну працю, у якій досліджені спадки наших пращурів.

Декан факультету біології, географії і екології Ігор Пилипенко пишається тим, що Херсонщина стала багатшою на ще одну книгу, яка несе нові знання про Херсонщину.

Прес-центр ХДУ

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів