Вартість харчування в дитсадках і школах Каховки стала вищою

Вартість харчування в дитсадках і школах Каховки стала вищою
В управлінні освіти обіцяють покращити якість харчування та оновити шкільне меню.

Від 11 до 35% підвищилась вартість харчування в школах і дитсадках Каховки. Таке рішення 10 вересня ухвалив виконавчий комітет міської ради за ініціативою управління освіти міськради.

— Потреба в цьому рішенні пов'язана зі здорожчанням м'ясо-молочної продукції та овочів, що знизило протягом року щоденну норму харчування до 55-60%, — повідомив начальник управління освіти Каховської міськради Михайло Гончар. — Загалом, для учнів 1-4 класів вартість сніданку підвищилась з 9 до 10 гривень. Для дитсадків вартість підвищилась десь на 35%, і складатиме для вихованців 1-3 років 25,8 грн., 3-6 років — 39,74 грн. (було 19,76 і 29,48 грн. відповідно), в санаторному дитсадку "Оленка" — 44,02 і 56,4 грн. відповідно (замість 34,02 і 42,12 грн.).

Водночас вартість харчування для пільгових категорій учнів буде ще вищою. Також Михайло Гончар наголосив, що вже в цьому році управління освіти прагне впровадити нову рецептурну книгу, щоб діти змогли відчути оновлення шкільного меню.

Виконком залишив незмінною пропорцію батьківської плати 50/50, яка з 1 вересня теж стане трохи вищою. Вартість дітодня для батьків становитиме від 12,9 до 19,87 грн. у залежності від віку дитини, а для санаторного дитсадка "Оленка" — 22,01 — 28,2 грн.

Залишиться незмінною практика 100%-го стягування плати за харчування тих дітей, батьки яких не зареєстровані в Каховці, не є пільговиками і за яких не надходить відшкодування з бюджету селища або села за місцем реєстрації.

— Сьогоднішнє рішення виконкому дасть можливість підвищити норму харчування дітей до 85-90%, що суттєво покращить їх щоденний раціон, — запевнив Михайло Гончар.

І додав, що для забезпечення виконання даного рішення міськрада мусить не пізніше жовтня додатково виділити з місцевого бюджету понад 500 тис. грн.

Олег БАТУРІН
"Новий День"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів