Молодий вчений-історик ділився досвідом із херсонською молоддю

В понеділок, 9 вересня. у науковій бібліотеці Херсонського державного університету відбулася семінар-зустріч викладачів та студентівз доцентом кафедри історії, археології та методики викладання історико-юридичного факультету Юрієм Капаруліним.

Молодий науковець займався дослідженням історії Голокосту на Херсонщині в Центрі перспективних досліджень Джека Джозефа та Мортона Мандела Меморіального музею Голокосту США (Вашингтон, округ Колумбія).

У ході заходу історик розповів присутнім про основні етапи стажування, про установи, в яких йому пощастило працювати – музеях, архівах, бібліотеках. Він доповнював розповідь унікальними документальними матеріалами з історії Херсонщини, віднайденими у музейних та архівних установах США, а також Бібліотеці Конгресу. Для колег та студентів він презентував результати власного дослідження та розповів про його перспективи.

Також Юрій Капарулін акцентував увагу присутніх на питанні академічних зв'язків.

«Це одне з найважливіших для мене питань. Оскільки завдяки спілкуванню з колегами налагоджуються зв'язки для подальшого розвитку. Адже у роботі вкрай важливо мати гарних і досвідчених вчителів. Нас формує оточення, в якому перебуваємо й ті, кого ми обираємо. І саме на них ми стаємо схожими», – наголосив викладач та закликав молодь долучатися до науки, шукати тему дослідження, спілкуватися з науковим керівником та досягати успіху.

Науковця привітав ректор ХДУ, професор Олександр Співаковський, який зазначив, що у цій аудиторії молодь має гарний приклад для мотивації та наслідування. «Світ більший ніж Херсон, ніж Україна в цілому. Тому використовуйте нагоду, доступ до людей, які мають певний досвід та можуть вас капіталізувати», – наголосив ректор та побажав гарної роботи.

Акцентувала увагу на важливості теми дослідження й проректор з навчальної та науково-педагогічної роботи Наталія Тюхтенко. «Проблематика, яку ви досліджуєте, надзвичайно важлива, але складна з точки зору сприйняття. Та все це треба знати всім, аби мати цілісну картину і уявлення про те, що насправді відбувалося. І, головне, – ні одна людина на землі не має права вбивати іншу», – зазначила проректор. Вона висловила вдячність за цікаву ґрунтовну доповідь та за те, що такі талановиті науковці прославляють наш університет.

Зустріч була досить цікавою та змістовною. Наприкінці семінару молодь мала змогу поставити історику питання та отримати ґрунтовну відповідь.

Програма проходження стажування Юрія Капаруліна передбачала щотижневе проведення науково-дослідної роботи із заявленої теми дослідження на базі бібліотеки та архіву музею, участь у конференціях, симпозіумах, круглих столах, днях пам'яті та інших заходах включених до помісячних планів установи. Окрім Меморіального музею Голокосту, він мав можливість працювати з фондами Національного архіву США (National Archives and Records Administration (NARA)) та Бібліотеки конгресу.

За результатами науково-дослідного стажування опрацьовано чимало джерел присвячених історії Херсонщини у 1920-1940-ві рр., зокрема історії єврейських аграрних поселень, історії херсонського гетто у 1941 році та ряду питань з історії повсякдення в період нацистської окупації міста.

Важливим результатом стажування стали налагодження широкої мережі академічних зв'язків з передовими дослідниками теми, а також обговорення можливих перспектив для співпраці між Меморіальним музеєм Голокосту (що є федеральною установою США) та Херсонським державним університетом.

Прес-центр ХДУ

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон