Очільники Любимівській ОТГ самі відмовилися від великих премій

У Любимівській ОТГ Херсонської області очільники громади попросили зменшити собі премії.

Маємо сумнівну традицію: щойно закінчуються вибори до органів місцевого самоврядування, а лідери громад на Херсонщині вже поспішають винести на розгляд депутатів рішення про негайне призначення собі премій та різноманітних доплат за ненормований графік роботи.

До того ж ці додаткові виплати часом можуть у кілька разів перевищувати посадові оклади. А от у Любимівській ОТГ, яка об'єднує сім сіл Каховського та Горностаївського району області із населенням майже одинадцять тисяч осіб, очільники тутешньої об'єднаної територіальної громади, навпаки, попросили... зменшити собі премії!

Саме так: голова Любимівської ОТГ Сергій Коновалов та її секретар Валентина Жужа одночасно написали заяви про скорочення сум матеріального заохочення. Депутати здивувалися, бо почули таке вперше. Але після недовгої дискусії клопотання все ж задовольнили.

— У мене, як керівника ради, посадовий оклад становив усього-на-всього 7,5 тисячі гривень. На ці гроші прогодувати родину важко, тому встановлена премія у два оклади дозволяла зводити кінці з кінцями. Однак у липні, відповідно до постанови Кабміну, оклади працівників органів місцевого самоврядування підвищили — у мене, приміром, він зріс до 9,5 тисячі гривень. От ми порадилися і вирішили, що брати зайвого совість не дозволяє. Тому звернулися із проханням зменшити розмір премії з 200 до 120 відсотків, — пояснив Сергій Коновалов. — Не те, щоб у нашій скарбничці не було грошей — збільшені виплати працівникам апарату вона б «потягнула». Та гроші й без того є куди прилаштувати: скажімо, зріс тариф на автобусні перевезення, і на оплату проїзду пільговиків, який і так коштує майже мільйон гривень, потрібно більше коштів, оскільки інакше їх до кінця року може не вистачити. От зекономлені суми на ці витрати й підуть.

Прикметно, що оклади також зросли в інших керівників місцевих громад на Херсонщині: адже постанова Кабміну стосувалася всіх. Та, схоже, що вони сприйняли це як належне — мовляв, відповідальна робота й винагороджуватися повинна гідно. І тільки у

Любимівці голова й секретар ради вирішили заздалегідь подумати не тільки про власні потреби, а й про те, як збалансувати бюджетні прибутки й видатки. Шкода, що про такі ж заяви від чиновників у сусідніх селах і містах більше нічого не чути...

"Голос України"

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон