Оновлення Нижньосірогозької центральної районної лікарні за 2019 рік

Повномасштабна реформа вторинної ланки надання медичної допомоги розпочнеться в 2020-му році, хоча підготовка до неї уже стартувала.

Нижні Сірогози.City дізналися, що зробили в Нижньосірогозькій центральній районній лікарні, щоб успішно запустити роботу в умовах реформування

Головний медичний заклад Сірогозщини з огляду на майбутнє реформування вже зробив кроки в напрямку покращення матеріально-технічної бази. Мета — створити комфортні умови для лікування і пацієнтів, покращити рівень надання медичних послуг, перейти на якісно новий рівень діагностики захворювань. Всі кроки спрямовані на автономізацію роботи лікарняної установи, що передбачено другим етапом реформування медичної галузі.

1. Комп'ютерізація консультативно-діагностичної поліклініки

За кошти Нижньосірогозького районного бюджету на початку 2019 року Нижньосірогозькій консультативно-діагностичній поліклініці передали 16 нових ноутбуків.

Комп'ютери встановили у всіх кабінетах поліклініки та діагностичних службах: функціональної діагностики, рентгенкабінеті та лабораторії.

На черзі — програмне забезпечення поліклініки та перехід на повний електронний документообіг.

Головний лікар Нижньосірогозької районної лікарні Геннадій Гомон розповів Нижні Сірогози.City, що використання нових інформаційних технологій у медичних закладах дозволить легко вести повний облік всіх наданих послуг, зданих аналізів, виписаних рецептів. Також при автоматизації лікарні та поліклініки заповнюються електронні амбулаторні карти та історії хвороби, складаються звіти і ведеться медична статистика. Лікарі надаватимуть медичні послуги, використовуючи свої ноутбуки, переглядати кардіограми пацієнта, результати лабораторних досліджень, приймати документи пацієнта і замовляти необхідні ліки за електронним рецептом.

"Aвтоматизація лікарні — це створення єдиного інформаційного простору медичного закладу, — зазначає головлікар. — Це дозволяє створювати автоматизовані робочі місця лікарів, організовувати роботу відділу медичної статистики, створювати бази даних, вести електронні історії хвороб і об'єднувати в єдине ціле всі лікувальні, діагностичні, адміністративні, господарські та фінансові процеси".

2. В дитячому відділенні запровадили сумісне перебування матері та дитини

За словами заступника головного лікаря Нижньосірогозької центральної районної лікарні Людмили Непомнящої, для маленьких пацієнтів і мам, які за ними доглядають, облаштовані палати з ліжками для дітей та дорослих, до їхніх послуг пеленальні столики.

Також варто зауважити, що в дитячому відділенні Нижньосірогозької центральної районної лікарні запровадили сумісне перебування матері та дитини.

У відділенні 10 палат, з них дві — підвищеної комфортності з окремим санвузлом, душовою кабінкою та холодильником.

Відділення має ліжковий фонд на 10 ліжок. Нині всі ліжка замінені на нові — функціональні (гуманітарна допомога від благодійного нідерландського фонду "Україна потребує допомоги"). На початку року за кошти місцевого бюджету закупили комплекти постільної білизни.

3. Ремонт і оснащення маніпуляційного кабінету

У 2019 році зробили якісний ремонт маніпуляційної, використали для цього сучасні будівельні матеріали, зробили зонування.

На ремонт витратили 35 тисяч гривень бюджетних коштів.

Якість медичної допомоги, яку надають у маніпуляційному кабінеті, багато в чому залежить від правильного розмежування приміщення — відокремлення чистої зони від зони пацієнта.

Також облаштували кабінет новими меблями, які отримали від благодійного нідерландського фонду "Україна потребує допомоги": тапчан, крісло для маніпуляцій та штатив для довготривалих інфузій.

"Маніпуляційний кабінет — особливе приміщення, призначене для проведення різноманітних діагностичних та лікувальних процедур, — стверджує головний лікар Нижньосірогозької центральної районної лікарні Геннадій Гомон. — Тут проводять термометрію, вимірюють пульс і артеріальний тиск, ін'єкційно вводять лікарські засоби та виконують інші процедури і маніпуляції".

4. Закупили три нових кисневих концентратори

Три кисневих концентратори "Biomed" загальною вартістю 113700 гривень лікарня отримала в рамках програми технічного переоснащення операційного блоку та відділення інтенсивної терапії Нижньосірогозької центральної районної лікарні. Продуктивність кожного пристрою — 10 літрів кисню за хвилину

"Безперебійне забезпечення в достатніх обсягах якісним киснем є однією з найважливіших умов для проведення оперативних втручань та лікування, як гострих станів, так і загострень хронічних захворювань органів дихання та серцево-судинної системи, — розповідає лікар-анестезіолог Нижньосірогозької центральної районної лікарні Вадим Щербань. — Надання екстреної медичної допомоги завжди було одним з пріоритетних напрямків розвитку Нижньосірогозької райлікарні. Тому в якості джерела кисню в операційній та реанімаційних палатах давно обрали кисневі концентратори, як найбільш ефективний, економічно обґрунтований та безпечний засіб".

5. Відкрили малу актову залу

За рахунок спонсорських коштів, зокрема, керівників агропідприємств Володимира Нишпори і Сергія Видри в Нижньосірогозькі центральній районній лікарні облаштували малу актову залу.

Зала розташована на другому поверсі лікарні. Тут проводитимуть збори, наради, конференції та інші заходи.

6. "Тепла підлога" рентгенологічного кабінету

"До медичних установ висуваються особливі вимоги для створення комфортного мікроклімату, оскільки від нього залежить комфортне перебування і здоров'я пацієнтів, — зауважує головний лікар Нижньосірогозької центральної районної лікарні Геннадій Гомон. — Тому для забезпечення найкращих мікрокліматичних умов ми подбали про систему теплопостачання рентгенологічного кабінету. Адже сюди щоденно звертаються чимало відвідувачів, різних за віком і станом здоров'я. Обрали оптимальний варіант — "теплу підлогу", яка відповідає нормативним стандартам".

7. Нові придбання — чотири ультрафіолетових камери

Для Нижньосірогозької центральної районної лікарні придбали ультрафіолетові камери — дві камери "Мобіл" та дві камери "Стандарт".

Вони різняться внутрішнім об'ємом, призначені для довготривалого зберігання медичного інструментарію після стерилізації. Їхня загальна вартість становить 20 тисяч 920 гривень.

"Такими камерами ми забезпечимо зберігання стерильного інструментарію в перев'язувальних приймального та загально хірургічного відділень, в операційному блоці і в хірургічному кабінеті консультативно-діагностичної поліклініки, — розповідає заступник головного лікаря Нижньосірогозької центральної районної лікарні Людмила Непомняща. — Застосування ультрафіолетових камер з бактерицидним випромінюванням є дієвим профілактичним, санітарно-протиепідемічним засобом, що знищує мікроорганізми у повітряному середовищі та на поверхнях".

8. Всі відділення медзакладу одержали по 2 комплекти постільної білизни на ліжко

"Вважаю пережитком минулих років брати пацієнту з собою в лікарню постільну білизну, ковдри подушки, — зауважує головлікар Геннадій Гомон. — Турботи про це відволікають хворого від належного лікування. Тож на початку року за кошти місцевого бюджету ми придбали м'який інвентар на суму 109 тисяч 100 гривень. Звісно, у нашому медичному закладі були комплекти постільної білизни в достатній кількості, але вже доволі зношені. Тож вирішили в новому році першочергово забезпечити лікарню новою постіллю".

За словами головного лікаря, всі відділення лікарні отримали по 2 комплекти постільної білизни на ліжко — підодіяльники, простирадла, наволочки.

9. Два кондиціонери для загальнохірургічного відділення

Кондиціонери в подарунок загально хіругічному відділенню передав благодійний фонд Павла Філіпчука. Їх встановили у операційній №1 та відділенні інтенсивної терапії.

10. Гуманітарна допомога з Нідерландів

Третій рік поспіль Нижньосірогозька центральна районна лікарня отримує гуманітарну допомогу від нідерландського благодійного Фонду Stichting Oekraine heeft hulp nodig — "Україна потребує допомоги".

Це багатофункціональні ліжка, шафки, столи, крісла-каталки, розхідні матеріали, медичний інструментарій та інше.

За словами головного лікаря Геннадія Гомона, хірургічне, гінекологічне та дитяче відділення вже повністю укомплектовані ліжками і приліжковими тумбами-трансформерами. Тепер укомплектовують терапевтичне відділення.

11. Поточний ремонт приміщень рентгенологічного кабінету

В 2018 році Нижньосірогозька районна рада надала пакет документів на участь в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області і одержала перемогу.

В 2019 році розпочали реалізацію проекту "Поточний ремонт приміщень рентгенологічного кабінету Нижньосірогозької районної лікарні по вулиці Таврійська, 1, смт Нижні Сірогози Нижньосірогозького району Херсонської області".

Джерела фінансування проекту:

— обласний бюджет — 371350 гривень,

— районний бюджет — 333658 гривень,

— організатори-партнери: ТОВ "Новопетрівське" — 37700 гривень,

— благодійна допомога ТОВ "Дружба" — 30000 гривень.

"Проведення ремонту рентгенологічного кабінету районної лікарні, покращить доступність населення Нижньосірогозького та сусідніх районів до сучасних рентгенологічних методів діагностики, які проводитимуть в належних санітарних та комфортних умовах", — зауважує головний лікар Нижньосірогозької центральної районної лікарні Геннадій Гомон.

12. У дитячому відділенні райлікарні дітей "зустрічають" казкові герої

Завідувач та медсестра дитячого відділення Нижньосірогозької районної лікарні Леонід Верещака і Наталія Кальян взялися за дизайн палат. Якщо останні кілька років стіни палат були пофарбовані в усі кольори веселки. То відтепер їх прикрашають герої улюблених дитячих мультфільмів і живописне панно з різнокольорових геометричних фігур.

Все це змінило атмосфера закладу — яскраві кольори малюнків додають дітям сил та оптимізму, полегшують перебування в лікарні і сприяють швидкому видужуванню малечі.

13. Безкоштовне харчування пацієнтів

У Нижньосірогозькій центральній районній лікарні організовали безкоштовне харчування для пацієнтів за рахунок коштів Нижньосірогозького районного бюджету та коштів медичної субвенції.

Середня вартість харчування на одного пацієнта становить 12,17 гривень.

Для ветеранів, учасників бойових дій та інвалідів Другої світової війни, учасників Антитерористичної операції та Операції об'єднаних сил вартість харчування на одну особу становить 54,80 гривні на одного пацієнта.

14. Ремонт асфальтного покриття внутрішнього двору райлікарні

Бригада філії "Нижньосірогозький райавтодор" в липні відремонтувала асфальтне покриття внутрішнього двору Нижньосірогозької центральної районної лікарні. Зокрема, майданчик для стоянки машин "швидкої" допомоги.

15. Розарій

На території Нижньосірогозької центральної районної лікарні щороку висаджують десятки кущів троянд. Нинішній рік — не виняток.

В парковій зоні медичного закладу висадили троянди різних сортів, які квітнуть від весни до пізньої осені.

Кущі троянд придбали за кошти спонсорів і працівників районної лікарні.

Нижні Сірогози.City

Фото Нижні Сірогози.City, з сайту Нижньосірогозької центральної районної лікарні, з сторінки у FB Геннадія Гомона

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон