Чого чекати херсонцям від нових народних депутатів?

Вже на цьому тижні – у четвер, 29 серпня депутати новобраної Верховної Ради України прийматимуть присягу.

Настала нарешті вирішальна мить – 29-го серпня ми отримаємо відповіді на майже всі питання, які виникли у нас ще тоді, як у першому турі отримав перемогу Володимир Зеленський: хто буде вести нас у світле майбутнє, або кине у темну безодню?

Працювати до півночі

Виявляється, що ніхто не збирається одразу бігти по кутках і святкувати та обмивати нові значки.

Після того, як депутати приймуть присягу, буде оголошено перерву під час якої члени ЦВК будуть вручати посвідчення та значки, а вже після цього депутати візьмуться до роботи. Просто у перший день вони обіцяють розглянути силу-силенну різних проектів.

«Десятки ключових законів»

Відповідно до анонсів у перший робочий день депутати хочуть розглянути та зробити законами від 60 до 70 законопроектів.

Парламент має намір:
- оголосити про формування більшості і сформувати всі комітети.
- можливе внесення кандидата на посаду прем'єр-міністра.

Серед перших ті, які внесуть зміни до Конституції України, а саме:
- законопроект про зняття депутатської недоторканності
- законопроект про скорочення чисельності депутатів з 450 до 300
- законопроект про проведення місцевих виборів у Києві.

Відзначається, що перше засідання Ради може затягнутися до пізнього вечора або до ночі.

Депутати затвердили порядок урочистого засідання нової Верховної Ради.

Порядок денний першого засідання парламенту, яке пройде 29 серпня, затвердили народні депутати дев'ятого скликання на підготовчому засіданні в п'ятницю.

Дмитро Разумков, глава партії Слуга народу: «План-сценарій урочистого засідання було запропоновано і опрацьований другою підгрупою. Якщо немає заперечень і зауважень ... Прошу голосувати за нього в цілому...».

Депутати проголосували за рішення без заперечень. Згідно зі сценарієм, підписання присяги буде проходити на другому поверсі ВР за столами реєстрації за участю представників Центральної виборчої комісії.

«Спочатку ми звернулися до ЦВК щодо їх присутності на урочистому засіданні та вручення посвідчень народних депутатів. ЦВК розглянула це питання і прийняла рішення, уповноважила секретаріат комісії видати ці посвідчення. Видача таких посвідчень буде відбуватися за столами реєстрації народних депутатів», - додали депутати під час засідання.

Нардепи обрали членів тимчасової президії першої сесії Верховної Ради. До тимчасової президії увійшли:
- Дмитро Разумков, як голова Підготовчої депутатської групи;
- Руслан Стефанчук, від «Слуги народу»;
- Юлій Іоффе, від «Опозиційною платформи – За життя» (він, як найстарший член новосформованого Парламенту, за традицією, буде зачитувати текст Присяги);
- Андрій Кожем'якін, від «Батьківщини»;
- Михайло Забродський, від «Європейської солідарності»;
- Ярослав Железняк, від «Голосу».

Коаліційну угоду підпишуть на першому ж засіданні Ради

Коаліційна угода буде підписана на засіданні Верховної Ради 9-го скликання 29 серпня.

Дмитро Разумков, голова партії "Слуга народу»: «Згідно з процедурою, як це передбачено українським законодавством, угода буде підписана 29 серпня». А після цього буде призначений новий уряд: «Українці не прокинуться після 29 числа з новим Кабміном, але це станеться найближчим часом».

За словами глави партії «Слуга народу», «прем'єром буде той, кого підтримає коаліція. Я знаю точно, що перед новою Радою повинен скласти повноваження чинний склад Кабміну. І, виходячи з того порядку денного, який буде підготовлений на депутатській робочій підгрупи, ми будемо виносити ті питання, по яких дійдемо згоди».

ДОВІДКОВО: За результатами позачергових виборів до Верховної Ради партія «Слуга народу» отримала в парламенті за партійними списками 124 місця і ще 130 крісел забезпечили висунуті партією депутати, які перемогли у одномандатних округах. Таким чином, партія «Слуга народу» забезпечила собі більшість у Верховній Раді – 254 мандата. Всі майбутні нардепи від партії раніше не були парламентаріями.

Згідно зі статтею 83 Конституції України, коаліція депутатських фракцій формується «за результатами виборів і на основі узгодження політичних позицій» протягом місяця з дня відкриття першого засідання парламенту. До її складу мають увійти більшість народних депутатів від конституційного складу парламенту, тобто мінімум 226 обранців.

Крім того, в статті 83 Конституції зазначено, що «депутатська фракція у Верховній Раді України, до складу якої входить більшість народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради, має права коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді».

Сенсорної кнопки... не буде

Як будуть голосувати новообрані депутати? Як і раніше шляхом натискання на одну з трьох кнопок. Самі чи ні? Питання на сумлінні самих нардепів. Сенсорна кнопка про яку так багато говорять останні 12 років, і яку змонтували ще «папередники» знову не запрацює.

Дмитро Разумков, голова партії «Слуга народу» заявив, що сенсорні кнопки для голосування у нардепів у Верховній Раді можуть викликати проблеми в прийнятті рішень, справа у тім, що ці пристрої не відповідають регламенту Верховної Ради України: «Там є деякі питання, пов'язані з гарантійним терміном використання, тому що вона була теоретично введена 11 – 12 років тому. І я не впевнений, що ця система відповідає всім тим викликам, які будуть стояти перед ВРУ ІХ скликання».

Цікаве пояснення чи не так? А це, що продукт термін вживання у їжу якого вже вичерпаний? Чи депутати не можуть внести зміни у Регламент (для цього непотрібно навіть вносити зміни на двох різних сесія, це ж не Конституція). І що значать слова: «...що ця система відповідає всім тим викликам, які будуть стояти перед ВРУ ІХ скликання».

Т.т. будуть голосувати так як треба, і ті кому це доручать? Забезпечити 226 голосів кожного дня за рахунок тільки однієї фракції велика проблема, якщо інші будуть проти?! Це слід розуміти так, що далеко не всі «слуги» збираються приходити на роботу щодня? Знову буде один день для голосування на 2 – 3 тижні?

При цьому, правда, Разумков додав, що «Слуга народу» планує внести зміни в закон для боротьби з кнопкодавством, він переконаний, що необхідно суворо карати нардепів або кримінальною відповідальністю, або великими штрафами.
Подивимося.

В усіх випадках щонайменше два цікавих вечори біля телевізорів нам на цьому тижні забезпечені: 27-го – «100 днів Зеленському», 29-го – свіжий серіал – «Нова ВРУ в дії».

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон