Співаковський: Інвестуючи в освіту, в освітні заклади різних рівнів, ми інвестуємо в майбутнє

Сьогодні, 22 серпня у Херсонському державному університеті одразу кілька важливих подій, - поділився новинами обраний ректор ХДУ Олександр Співаковський:

У холі головного корпусу відбулася презентація факультетів ХДУ для освітян Херсонщини; флешмоб до Дня державного прапора та щорічна обласна серпнева конференція педагогічних працівників Херсонщини у форматі панельних дискусій.

Це вже стало традицією: наприкінці серпня ми зустрічаємося у нашому виші і обговорюємо нагальні питання, зокрема про ключові новації в освіті, про фінансування в сфері інклюзивної освіти, а також про людський капітал, як чинник економічного добробуту Херсонщини та про проблемні питання і шляхи вдосконалення роботи профспілок.

Голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Гусєв підкреслив, що проблем в освіті сьогодні навіть більше, ніж в багатьох секторах економіки та народного господарства нашої області та України в цілому.

Дуже вдала ремарка: якщо ти хочеш щось змінити сьогодні, ти маєш активно працювати над вирішенням соціально-економічних проблем; якщо ти хочеш змінити завтрашній день, ти маєш побудувати певну інфраструктуру; якщо хочеш змінити майбутнє, варто змінити освіту, адже саме вона формує бачення дітей та бачення майбутнього країни.

Конференція об'єднала освітян та представників місцевого самоврядування - адже це гарна нагода спільно знайти шляхи вирішення нагальних проблем та поставити нові завдання й цілі.

Три дні тому Юрій Гусєв зустрівся з керівниками вишів. Це була абсолютно робоча конструктивна зустріч, без гасел.

Народні депутати України, керівники області, ректори змінюються, але є наступність, системний підхід і розвиток. Але потрібно розділити відповідальність за те, що можна зробити для покращення якості освіти та збереження людського капіталу на місцевому рівні , а що - на державному.

На спільному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань освіти та науки народних депутатів VIII скликання та новообраних на позачергових виборах увага акцентувалася на проблемі заробітної плати. Наше очікування – чотири прожиткових мінімуми та три мінімальних заробітних плати для вчителів.

Комітет матиме тепер назву «Комітет з питань науки, освіти та інновацій» і це буде відображати відповідну природу того, чим повинні займатися. Не можна розглядати освіту тільки як соціальну сферу!

Інвестиція в освіту повинна стати основою інноваційної економіки країни. А педагогам і викладачам потрібно бути готовими до змін. Ми закладаємо цьому фундамент на регіональному рівні.

Обласна Програма розвитку людського капіталу, яка діє з 2017 року, забезпечуючи громади гостродефіцитними спеціалістами, дає розуміння того, що місцеві жителі можуть змінювати і формувати свою інфраструктуру добробуту. Більше 1000 молодих осіб нею скористались за цей час, пов'язавши своє життя з рідною Херсонщиною.
Важливим є і обласний проект "Крок до вишу" - підготовка дітей сільської місцевості до ЗНО. Це інструментарій, який теж допоможе стабілізувати ситуацію щодо виїзду випускників шкіл за межі регіону.

Інноваційний розвиток економіки неможливий без глибокої профорієнтаційної роботи та вивчення точних наук в освітніх закладах. Нині існує загроза того, що після 9-го класу, коли розпочнеться профільна школа, багато хто піде до гуманітарного або технічного профілю, а природничо-математичний профіль обере невеликий відсоток школярів. Це велика небезпека для стабільного розвитку нації. Тому інвестуючи в освіту, в освітні заклади різних рівнів, ми інвестуємо в майбутнє, - переконаний обраний ректор ХДУ Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ.

P.S. Після конференції працівники закладів освіти оглянули басейн, відкриття якого, відбудеться 2 вересня поточного року.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів