Українсько-турецький проект започаткували у Херсоні

Багатообіцяючий спільний проект започаткували одна з великих компаній Туреччини та Інститут зрошуваного землеробства НААН України (Херсон).

На основі вже наданих турками селекційних зразків у інституті зважилися на експеримент з виведення на тутешніх дослідних полігонах нових сортів нуту й сочевиці – більш продуктивних та посухостійких, ніж існуючі в світі аналоги.

При цьому іноземні партнери вже запрошують херсонських колег до себе для обміну досвідом та знайомства із власними агротехнологіями. А також впродовж восьми-десяти років (саме стільки часу необхідно для виведення нового сорту із закріпленням заданих властивостей) готові надавати їм всіляку іншу, організаційну й технічну допомогу.

Директор Інституту зрошуваного землеробства, доктор сільськогосподарських наук Раїса Вожегова каже, що це перший подібний експеримент у партнерстві з закордонними аграріями. Він тим цікавіший, що власні сорти тієї ж сочевиці раніше тут не виводили, хоча й працювали з відомими сортами селекції США та Ізраїлю.

Прибутки ж від реалізації насіння нових сортів (роялті) домовилися розділити порівну. У тому, що вони будуть, сумніватися не доводиться: адже і нут, і сочевиця поступово завойовують вітчизняний ринок. А в Туреччині та на Близькому Сході попит на ці культури стабільний і великий: адже з них готують смачнющі страви для щоденного меню, на кшталт корисного й поживного супу чорба (турецькою чорбаси).

До речі, в Інституті зрошуваного землеробства сталася й інша, не менш визначна подія. Директора закладу, члена-кореспондента Національної академії аграрних наук України Раїсу Вожегову днями обрали членом президії НААН України терміном на п'ять років. І тепер Раїса Анатоліївна буде однією з тих небагатьох, хто спрямовуватиме розвиток аграрної науки в усій державі. Тож усім нам є ким пишатися: ще одна видатна землячка отримала гідне визнання у національному масштабі.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
"Новий День"

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон