Відбулась нарада ректорів державних вищих навчальних закладів Херсонщини

Відбулась робоча нарада ректорів державних вищих навчальних закладів Херсонщини за участю голови Херсонської облдержадміністрації Юрія Гусєващодо збереження людського капіталу та збалансованого розвитку територій з інфраструктурою добробуту. Це на сьогодні першочергове завдання для місцевої влади.

Дуже приємно, що це усвідомлює новопризначений голова Юрій Гусєв, який за місяць провів численні зустрічі з жителями районів області та об'єднаних територіальних громад. Попри озвучену інформацію голови ради ректорів Юрія Бардачова про те, що якість освіти в школах є низькою, а вчитель часто веде декілька предметів, в освітньому просторі є можливості перебороти цю тенденцію, як і знайти лікаря для об'єднаної територіальної громади.

Приклад - реалізація єдиної в Україні програми «Розвитку людського капіталу», яка вже два роки діє на Херсонщині, забезпечуючи громади гостродефіцитними спеціальностями. Серед них - лікаря та вчителя. Нею вже скористалися більше тисячі осіб.

Успішний досвід варто розповсюджувати в Україні. На зустрічі презентував шляхи реалізації подолання кризи щодо збереження людського капіталу, повернення молоді в регіон. Все це з досвіду. Так, наприклад, цього року до Херсонського державного університету прийшли студенти із середнім конкурсним балом ЗНО 165 (минулого року -148) на бюджет та 148 ( 2018 року-102) на контракт.

Вступив цього року до нашого вишу на факультет комп'ютерних технологій, фізики та математики і випускник херсонської школи М.М. Новіков з найвищим конкурсним балом- 200. Це суттєве зростання, але варто зазначити, що треба розрізняти рішення, які залежать від регіональної влади, а які – від влади державного рівня.

Тому на засіданні було прийняте рішення наприкінці вересня провести спільну зустріч-семінар з головами об'єднаних територіальних громад та районів, аби визначити шляхи залучення молоді в громади. Наступні системні покрокові рішення влади різних рівнів, освітянської спільноти та бізнесу повинні змінити тренд, аби молодь залишалась в Україні.

Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон