Замість "Херсонського Батумі" - гори сміття?

Туристичний сезон на Херсонщині у самому розпалі. Після окупації Криму кількість відпочивальників збільшилася в рази.І якщо раніше туристів було не більше мільйона, то останніми роками їх кількість перевищує три з половиною мільйони чоловік.

Здавалося б від цього мають виграти усі: ресторатори, готел'єри, від сплати податків має наповнюватися бюджет. Єдине хто у програші, так це природа! Увесь непотріб збирається просто неба за межами курортного містечка.

Забруднена територія пролягає вздовж озера Устричне

Смітники, як гриби після дощу, з'являються кожні 20-30 метрів, біля Устричного озера. Фото першим у соцмережах опублікував херсонський фотохудожник Віктор Залевський.

Віктор Залевський: «Ветер все разносит. Пластик никогда не разложится, и там в озере много пластика. Утром прилетело два клина журавлей. Это было очень красиво, когда снимаешь со стороны моря, а когда приходишь в реальность, то грустно».

«Дикі» туристи негативно ставляться до стихійних звалищ. Готові платити кошти за вивіз сміття.

Херсонський бур'ян мені дорожче будь-якої заморської квітки, каже Микола Іванович, якого місцеві «дикуни» називають директором моря. Чоловік приїжджає на відпочинок майже тридцять років поспіль і в подальшому не буде зраджувати давній традиції. До тих, хто засмічує навколишнє середовище ставиться негативно.

Микола Барнак, «директор моря»: «Мы сообираем все в мешочки, сжигаем, это культура бытия людей. Какие люди, такая и культура. Неприятно на это смотреть, но куда ты денешься».

Туристи кажуть, що минулих років на в'їзді до «дикого» пляжу брали плату в розмірі 150 гривень. За ці кошти надавали послуги з вивозу сміття, забезпечували питною водою. Відпочивальники заявляють, що готові платити і зараз, але кому?

Також під час розмови з туристами ними була запропонована ідея. Чому б не поставити баки для сміття і не вказати на них банківські реквізити обслуговуючої організації. Туристи, хоч і «дикі», але гаджетами користуватися вміють і могли б через мобільні додатки сплачувати певну суму за вивіз сміття.

Орендарем забрудненої території є приватна фірма. Місцеві комунальники прибирають територію у межах селища

У селищній раді кажуть, що розпорядником землі, де виявили кілометрові смітники є Скадовська райдержадміністрація, яка віддала територію приватному підприємству «Мастер фіш» у оренду на 49 років. Плата за такий ласий шматок дуже символічна – майже 22 тисячі гривень на рік.

Сергій Бєлік, голова Лазурнянської селищної ради: «На території селища благоустроєм займається комунальне підприємство, тому вони чисті. Орендар, який орендує земельну площу у 600 га, і він вважає, що сміття прибирати не потрібно. Проблему можна вирішити дуже просто. Орендар повинен прибирати те місце, яке орендує».

Лазурнянський селищний голова на разі займається перепискою з чиновниками вищого рівня, зокрема Скадовським головою райдержадміністрації, і намагається привернути увагу до проблеми, яка без реагування відповідних структур може перерости у екологічну катастрофу.

Але саме цікаве, що нам вдалося з'ясувати, так це те, що сміттєзвалище утворюються на території, на якій планують будувати курорт класу люкс «La Perla Azzurra" або просто по-нашому «Херсонське Батумі». Це саме той проект, який минулого року презентували на Міжнародному інвестиційному форумі «Таврійські горизонти» у Києві. А може вже ніхто і не збирається нічого будувати?

Елеонора ГУСЬКОВА
Перший Регіональний

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон