Для кого зробили дорогі ремонти у пансіонаті «Медик»?

Майже пів мільйона гривень витратила наприкінці 2018 року КУ «Медичний пансіонат «Медик» Херсонської обласної радина проведення ремонтів 4-х готельних номерів, які систематично простоюють, якщо дивитись звітність керівництва. Не густо з клієнтами і в інших, менш фешенебельних готельних номерах пансіонату.

Важко уявити, що у центрі Херсона можуть не користуватись попитом сучасно оздоблені номери, бо у сусідніх приватних готелях, якщо подивитись відкриті данні міжнародної системи бронювання Букінг, з вільними номерами завжди проблеми. Тобто попит є. У розпорядження нашої редакції потрапили данні планової аудиторської перевірки діяльності пансіонату «Медик», згідно яких за січень-березень 2019 року від здачі в оренду чотирьох номерів отримано лише 3000 гривень. Невже гроші на ремонти витрачено марно чи справа в іншому – оренда не відображається у звітності?

Все це можна було б списати на якісь збіги обставин, сезонні коливання попиту на готельні номери, якщо б не один нюанс. Нинішня керівниця комунальної установи пані Оксана Паламарчук просуває ідею про необхідність передачі пансіонату в довготривалу оренду трудовому колективу. Презентуючи перед депутатами облради свій бізнес-план, вона наполягала на тому, що зможе заробляти на рік до 9 мільйонів гривень та перераховувати у обласний бюджет близько 1,2 мільйони гривень оренди щорічно. Спитаєте, що зараз заважає керівниці ефективно заробляти кошти, використовуючи всі наявні можливості установи, що розміщена у центрі міста та отримує фінансування з бюджету? Відповіді нема.

Якщо взяти мету створення на прописані у статутній діяльності напрямки роботи, то саме готельний «бізнес» не є основним у цьому закладі. Основна мета – тимчасове та тривале розміщення медичних працівників, які не мають власного житла, але яких потребують лікарні області та міста. Також готельні номери пансіонату надаються хворим та їх родичам, які приїжджають на обстеження до обласних медичних закладів. Але це соціальне спрямування, звичайно, не приносить великих грошей. На відміну від банального надання в оренду готельних номерів у центрі міста.

Може тому керівництво закладу дуже старанно показує неефективну роботу, щоб змусити депутатів прийняти рішення позбавитись від тягаря та передати заклад в оренду колективу?

Серед депутатів багато успішних бізнесменів, які прекрасно розуміють, яку «цукерку» можна зробити з п'ятиповерхової будівлі, перетворивши її на готель. Журналісти вже навіть озвучували прізвище депутата-бізнесмена Олександра Синенка, який чисто з дружніх мотивів допомагає симпатичній керівниці пансіонату «Медик» стати директоркою готелю у центрі міста.

Ліна ГАШЕНКО

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів