Безболісна хірургія прийде в райлікарню на Херсонщині

Лікарня у Голій Пристані стане одним з перших медичних стаціонарів районного значення на Херсонщині,де незабаром виконуватимуть операції із мінімумом больових відчуттів.

Для того у ЦРЛ вже придбали за 697 тисяч гривень спеціальну лапароскопічну стійку з усією потрібною апаратурою і гнучкими маніпуляторами, які проникають у організм людини під «наглядом» мініатюрної відеокамери.

Причому ця сума не виділялися окремо з районного чи якогось іншого бюджету – їх зекономили з минулорічної держбюджетної субвенції, пояснив головний лікар Голопристанської ЦРЛ Владислав Житнюк.

Втім, придбати апаратуру – це ще півділа. Тепер операційний бокс додатково оснащують обладнанням, необхідним для використання лапароскопічної стійки. І цього також недостатньо! Два акушери-гінекологи, хірург та дві операційні медсестри відправилися на стажування до обласної клінічної лікарні Херсона.

Там їх включать до складу бригад, які виконують лапароскопічні операції. І лише відпрацювавши по сорок годин на стажуванні, й отримавши відповідний сертифікат, медики зможуть вже самі просувати у Голій Пристані технологію малоінвазивної хірургії. Очкують, що експлуатацію лапароскопічної стійки у ЦРЛ має початися до кінця поточного року.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
"Новий День"

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон