За оренду земель сільськогосподарського призначення на Херсонщині сплачено 52,8 млн. гривень

На Херсонщині укладено 3703 договори оренди щодо земель запасу та резервного фонду сільськогосподарського призначення, а у користуванні орендарів перебуває 162,87 тис га, що на 4 тис. га більше, ніж минулого року.

Загальний запланований обсяг орендної плати за рік складає 133,272 млн. грн., в тому числі 82,298 млн. грн. за землі запасу та 50,973 млн. грн. – землі резервного фонду. Фактично на сьогодні сплачено 52 823,89 тис. грн., що складає 39,6% від загальної суми. Для порівняння, на 20 липня 2018 року було сплачено лише 25,9% від загального обсягу орендної плати на рік.

Цього року серед орендарів більше громадян, тоді як кількість фермерів та інших осіб зменшилась. Крім того, майже на 15% скоротилась частка договорів, укладених на термін менше 5-ти років – орендарі надають перевагу більш тривалим угодам.

Середня вартість оренди земель запасу та земель резервного фонду сільськогосподарського призначення в області складає 818.27 грн. за гектар в рік. За розміром орендної плати згідно договору першість належить м. Новій Каховці – тут за гектар у середньому платять 1 919 грн. (за поточний рік вже сплачено 82,5% від загального обсягу). Найбільші ж надходження планується отримати за землі, передані в оренду в Олешківському районі - 13,2 млн. гривень.

Сектор взаємодії зі ЗМІ та громадськістю Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів