Дитсадок стане енергоощадним у селі на Херсонщині

Дошкільний заклад в окремо взятому селі стане не тільки просторішим, а ще й енергоощадним.

Виноградівська об'єднана територіальна громада у Олешківському районі Херсонщини виграла грант по лінії державного Фонду регіонального розвитку для добудови тутешнього дитячого садка. Нині його відвідують 145 хлопчиків та дівчаток, але населений пункт великий, і батьки ще сорока малюків не змогли скористатися цією соціальною послугою.

Тому незабаром до дитсадка зведуть утеплену прибудову на дві групи, та ще й із спортзалом. Проект коштує, загалом, близько восьми мільйонів гривень, з яких 770 тисяч гривень асигнували солідарно з скарбнички громади. Цього року прибудова має бути готова на три чверті, а здати її в експлуатацію планують вже у 2020 році, каже голова Виноградівської ОТГ Сергій Шматенко.

Втім, прибудовою обмежуватися не будуть. Ще понад шістсот тисяч гривень у бюджеті громади передбачили для придбання та встановлення на дахах дитсадків у Виноградово та сусідньому селищі Брилівка сонячних панелей. Природна енергія світила грітиме воду для господарських потреб дошкільних закладів, і за рахунок економії електроенергії витрати на панелі окупляться впродовж кількох найближчих років.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
"Новий День"

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон