До того ж, відмінні знання ще треба буде підтвердити на тестуванні, а це вдається не кожному. Приміром, торік дванадцять херсонських школярів, котрі у своїх школах були кращими, після ЗНО або отримали «срібні» медалі замість «золотих», або взагалі «зійшли з дистанції».
— Раніше медалісти мали певні переваги під час вступу до вишів. Тепер їх нагороди до уваги не беруть, навіть якщо вони підтверджені високими балами на тестуванні. Тож стимули боротися за такі нагороди для медалістів залишилися чисто моральними, — підсумовує начальник відділу загальної середньої освіти управління освіти Херсонської міськради Світлана Омельчук.
Окрім нинішніх одинадцятикласників, на заохочення за відмінні оцінки претендують і 120 дев'ятикласників міських шкіл. Але для них жодних медалей не передбачили в принципі: за результатами підсумкової атестації лишень видадуть паперові свідоцтва, де буде записано, що випускник закінчив дев'ять класів «із відзнакою». Що вдієш – така в Україні вона, суто «паперова» ціна учнівської праці й жаги до знань.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ
"Новий День"