Три роки поспіль займали офіс у приміщенні на вулиці Горького обласного центру, орендуючи його в одного з комерційних банків. Та восени 2018-го фінустанова тричі підвищила вартість оренди, а додаткових коштів у державному бюджеті не передбачили. Тому ГУ Держпраці довелося шукати інше приміщення.
За допомогою Федерації роботодавців Херсонщини інспектори управління отримали в оренду частину (один поверх) адмінбудівлі машинобудівного заводу. Але також не безплатно: вартість користування нерухомістю, згідно з договором, становить 252 тисячі гривень на рік.
Відповідно, Головне управління Держпраці звернулося до свого відомства з проханням переглянути фінансування, врахувавши витрати на оренду. І... отримало відмову з мотивацією: немає коштів. Отже, у разі підвищення вартості оренди платити буде нічим, і службовці просто опиняться на вулиці. Але постає питання — чому взагалі потрібно такі гроші викладати?
«Згідно з вітчизняним законодавством, органи влади можуть орендувати майно, що перебуває у віданні Фонду державного майна України, за одну гривню на рік. Я не раз звертався до голови регіонального відділення ФДМУ у Херсонській області з проханням надати приміщення на таких умовах. Але щоразу пропонували або дуже малі приміщення, або ж об'єкти, які потребують дуже дорогого капітального ремонту. А як його оплачувати без коштів? — розповідає начальник ГУ Держпраці Херсонщини Віталій Берлим.
— При цьому офісів у цілком нормальному стані в обласному центрі після скорочень штатів у комунальних підприємствах і територіальних підрозділах органів влади вистачає. На мою думку, Держпраці України повинне втрутитися і шляхом переговорів із ФДМУ та облдержадміністрацією знайти для управління новий офіс. Я кілька разів звертався з цього приводу до мого безпосереднього керівника — голови Держапраці України Романа Чернеги. Але жодної відповіді за півроку так і не отримав.
Звертався і до міністра соцполітики України Андрія Реви. І також без результату».
Отже, у грудні 2019-го у ГУ Держпраці Херсонщини закінчується дія чергового договору оренди, і його працівникам знову треба буде шукати прихистку, щоб не опинитися у ролі безхатченків. Хоча так ставитися до інспекторів, котрі приносять державі і величезну користь, і величезні гроші, — це все одно, що різати курку, яка несе золоті яйця.
Зважте: лише впродовж двох останніх років до державної скарбниці завдяки цим інспекторам надійшло понад 2,3 мільйона гривень у вигляді штрафних санкцій за порушення законодавства про працю. Тривають виконавчі провадження стосовно сплати ще 28,7 мільйона. То що, такі гроші державі раптом стали зайвими?