Чиновники заборгували херсонцям десятки життів

Краще пізно, ніж ніколи. Міністерство охорони здоров'я України частково відшкодувало свої борги перед важкохворими людьми на Херсонщині.

Херсонський кардіологічний диспансер ще на минулий рік відправив до МОЗУ заявку на придбання 120 кардіостимуляторів – їх мали встановлювати пацієнтам, чиє серце без такої підтримки у будь-який момент може зупинитися. Однак станом на кінець квітня централізовано надійшло тільки 47 кардіостимуляторів, виготовлених за ліцензією фірми «Медтронік» (США) у Сингапурі.

Головний лікар кардіологічного диспансеру Олег Мазуряк каже, що кардіостимулятори від МОЗУ почали встановлювати ледь не «з коліс». Адже у черзі за ними вже знаходилися сімнадцять хворих, чиє життя повисло на тонкій волосинці.

«Нових кардіостимуляторів, у кращому випадку, вистачить до кінця літа. Обласна рада також виділила кошти, на які розраховуємо купити ще мінімум п'ятнадцять таких апаратів. Але цього все одно недостатньо. Сподівання лише не та, що міністерство виконає свої обов'язки до кінця хоча б за минулий рік, і ще 73 кардіостимулятори з Києва все ж надійдуть», — підсумовує Олег Мазуряк.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
"Новий День"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів