Херсонці побачили «Великдень у Світлиці»

У минулий четвер, 18 квітня, у виставковій залі Херсонського обласного Центру народної творчості відкрилась обласна виставкаобразотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «Великдень у Світлиці».

Участь у виставці взяли окремі майстри народного мистецтва, аматорські об'єднання з Новотроїцького, Скадовського, Великолепетиського, Олешківського, Каховського, Нововоронцовського, Білозерського, Великоолександрівського районів, Чаплинської, Станіславської, Любимівської, Тавричанської, Бехтерської, Ювілейної, Каланчацької об'єднаних територіальних громад області, міста Херсон та селища Зеленівка Херсонської міської ради.

Усі роботи об'єднані темою весни, Великодня, невмирущої краси рідного краю - нашої прекрасної Херсонщини.

Відвідувачі виставки мали змогу насолодитися вишиваними виробами, декоративними панно, холодним та гарячим батиком, керамікою, народними та авторськими ляльками та іншими великодніми сувенірними виробами у найрізноманітніших сучасних техніках.

На виставці також були представлені писанки, написані у традиційній восковій техніці.

До створення цієї колекції писанок долучились працівники обласного Центру народної творчості під керівництвом відомої херсонської майстрині-писанкарки Ольги Завальнюк.

Експозиція творчих робіт народних майстрів гармонійно поєдналась з яскравим вишиваним живописом відомої української співачки, члена Національної спілки художників України, заслуженої артистки України – Анжеліки Рудницької.

Виставку «Великдень у Світлиці» відкрила начальник управління культури Херсонської обласної державної адміністрації, Світлана Думинська: «Наближається дуже гарне свято – Великдень. Я хочу, щоб усі херсонці та гості міста відвідали цю виставку, долучилися до магії творчості, до душі, отримали позитивні враження. Роботи на виставці представлені в зовсім різних техніках, з різних куточків Херсонської області. Бажаю всім насолодитися цим різноманіттям і зарядитися святковим настроєм!»

«Треба відзначити, що у цій виставці дуже багато колективних робот. Тема Великодня, весни, краси Херсонщини дуже актуальна для наших майстрів, які залюбки відобразили свої емоції та творчі думки у творах, представлених на цій виставці. Я представила роботи – диптих «Співочий дует» та «Берегиню», яка увійшла у перелік «Найкращі твори України за 2018 рік», – зауважила завідувач відділу інформаційно-видавничої діяльності, Наталія Вигоднер.

"Взагалі, я думаю, що тема Великодня, весни, щастя, родини, любові завжди актуальна, не тільки на Великдень, а й впродовж усього нашого життя", – поділилася з відвідувачами майстриня, художниця, член Херсонської обласної спілки майстрів народної творчості «Дніпровська палітра», Інна Красновська-Кафтан.

Виставка буде працювати у «Херсонській Світлиці» у робочі дні до кінця травня.

Олександра РОЖКОВАН

Фото Наталії Рожкован

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів