На Херсонщині роздають агітаційну продукцію з ознаками «чорного піару»

У селищі міського типу Брилівка Олешківського району, що знаходиться в межах 186-го територіального виборчого округу,агітатори кандидата в Президенти Петра Порошенка роздають друковану агітаційну продукцію з ознаками «чорного піару». Одна з газет – без вихідних даних.

Про це повідомив спостерігач Громадянської мережі ОПОРА 17 квітня.

Так, агітатори кандидата на пост Президента Петра Порошенка роздають мешканцям Брилівки 2 випуски газети «Україна молода», одне друковане видання з назвою «21 квітня Обирай!» та 2 буклети з агітацією за кандидата та з елементами «чорного піару» проти його конкурента Володимира Зеленського.

Газети містять матеріали під назвою «Чому Зеленський ховається від виборців», «Що проглядається за маскою Зе», «#Стоп #Зеленський», «Країни потрібен порох, а не ваЗЕлін».

Видання з назвою «21 квітня Обирай!» не містить передбачених законом вихідних даних. На зауваження спостерігача щодо цього агітатори намагались довести, що це видання – частина іншої газети, яка містить вихідні дані.

На одному з буклетів зазначено: «Зеленський – це зовсім не смішно. Не може бути смішним те, що несе трагедію для України». Інший буклет підписаний ініціативною групою «Першого грудня», яка агітує за чинного Президента та «застерігає» громадян від голосування за Володимира Зеленського.

Згідно з частиною 16 статті 64 Закону України «Про вибори Президента України» забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів. Також відповідно до частини 5 цієї ж статті забороняється розповсюдження завідомо неправдивих відомостей про кандидата на пост Президента України.

У випадку виявлення порушення вказаних норм відповідно до ст. 255 КУпАП уповноважені особи (органи Національної поліції) можуть скласти протокол про адміністративне порушення за частиною 2 статті 212-13 КУпАП «Виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск».

За матеріалами Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів