На Херсонщині буде «Кам’янська Січ»

На Херсонщині буде «Кам’янська Січ»
Сьогодні, 12 квітня 2019 року ознаменувалося ще однією визначною подією у сфері збереження довкілля. Так, був оприлюднений указ Президента України № 140/2019«Про створення національного природного парку «Кам'янська Січ».

Метою створення цього об'єкта природно-заповідного фонду є збереження генетичного, видового, ландшафтного та екосистемного різноманіття степів правобережжя Дніпра, інших природних комплексів і об'єктів, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення.

Відповідно до наукового обґрунтування необхідності створення національного природного парку «Кам'янська Січ», цінним природним комплексом є територія, до складу якої входять землі Качкарівської, Милівської, Новокаїрської, Монастирської та Новорайської сільських/селищних рад Бериславського району загальною орієнтовною площею 12610,0406 га.

Флора цього унікального об'єкта природно-заповідного фонду налічує 582 види судинних рослин. Серед них – 52 раритетні. На цій території, крім того, зберігаються залишки близько 150 курганів і древніх поселень, залишки Кам'янської Січі, старовинні козацькі могили, панський маєток та старовинний монастир.

Вважаю це вагомим природоохоронним здобутком для Херсонської області, що дасть змогу зберегти цю природну різноманітність та припинити безкарне браконьєрство. До складу НПП увійшли землі державної власності лісгоспу, землі водного фонду, жодного клаптику земель, що перебуває у приватній власності чи користуванні до складу парку не було включено.

Юрій ПОПУТЬКО
Директор в Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів