Чверть жителів Нової Каховки не обрали собі сімейних лікарів

Чверть жителів Нової Каховки не обрали собі сімейних лікарів
З 1 квітня Міністерство охорони здоров'я припинило оплату послуг пацієнтам, які не підписали декларацію з лікарем.

Тільки 75% від кількості жителів Нової Каховки підписали декларації з сімейними лікарями.

— Всього їх укладено в нашому місті 48 870. У дитячій поліклініці декларацій підписано з 12 тисячами юних пацієнтів, ще більше 1 тисячі ніде не обліковуються, — проінформувала директорка міського Центру первинної медико-санітарної допомоги Зоріна Зінченко.

За її словами, відтепер медичний заклад не отримуватиме бюджетних коштів за обслуговування пацієнтів, які не підписали декларації зі своїм лікарем.

Як роз'яснили в Міністерстві охорони здоров'я, при плановому огляді або просто під час візиту до ЦПМСД, лікарських амбулаторій, приватних клінік чи лікарів-фізичних осіб-підприємців, які уклали договір з Національною службою здоров'я, такі пацієнти зможуть укласти декларацію безпосередньо на місці.

«Натомість безоплатну медичну допомогу надаватимуть у випадку невідкладного стану особам, які не обрали свого лікаря або які знаходяться у відпустці чи відрядженні», — наголосили в МОЗ.

— Настав час піти і обрати свого лікаря і підписати декларацію, — підкреслила в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

За її словами, кінцевого терміну підписання цього документу не існує. Декларацію з педіатром, терапевтом або сімейним лікарем можна укласти або переукласти в будь-який час.

Нагадаємо, що без декларації пацієнти відтепер також не зможуть отримати електронний рецепт за програмою «Доступні ліки».

Олег БАТУРІН
"Новий День"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів