Співаковський закликав парламентарів займатись освітою, молоддю нашої держави

На сьогоднішньому засіданні Погоджувальної ради депутатських груп і фракцій нардеп Олександр Співаковський висловив своє занепокоєння тим, що зараз йде спроба ревізії Закону "Про освіту".

...Причому, на жаль, ті колеги, які про це висловлюють такі пропозиції, покидають залу засідань не дочекавшись закінчення Погоджувальної ради.

Я звернув увагу на те, яку роль відіграє Закон "Про освіту", щоб ми вірно розуміли його мету та завдання. Це насамперед закон можливостей. Це закон, який вперше визначив, що учень і вчитель – це партнери. Це Закон, який визначив, що дитина, закінчуючи школу, буде знати три мови: і свою рідну мову, і українську мову, як державну, і, як мінімум, англійську мову.

Але саме ці норми чомусь бажають переглянути... Так, є проблеми. Так, нам потрібно займатися імплементацією Закону "Про освіту", оскільки ми обіцяли хоча б чотири прожиткових мінімуми для вчителя, який тільки отримав педагогічну спеціальність. Бо та зарплата, яка сьогодні є у вчителя, не витримує жодної критики і не є адекватною оцінкою його важливій праці.

Також зазначу, що цей Закон дає великі можливості для розвитку освітянської сфери. Також ми пропонуємо терміново внести на розгляд Верховної Ради України Закон «Про фахову передвищу освіту», яким будуть врегулювані всі правові аспекти діяльності технікумів і коледжів.

Крім того, потрібно приймати другий спеціальний закон - Закон «Про професійну(професійно-технічну) освіту». Наступний спеціальний закон, що також потребує термінового розгляду – це Закон «Про повну загальну середню освіту», який вже підготовлений профільним Міністерством освіти і науки України, схвалений Кабінетом Міністрів України, і у найближчий час буде внесений до Верховної Ради України.

Також я звернувся до своїх колег з наступною пропозицією. Замість того, щоб проводити дискусії, які принижують гідність Верховної Ради України, я запрошую всіх взяти участь у парламентських слуханнях на тему: «Збалансований розвиток людського капіталу в Україні: завдання освіти і науки», які відбудуться 10 квітня 2019 року.

Ми маємо спільно знайти необхідні рішення, як на законодавчому так і виконавчому рівнях, для того, щоб наша молодь не виїжджала за кордон а на всій території України ми мали збалансовану освіченість. От чим потрібно займатись. А поливати брудом один одного – це дуже просто.

Наприкінці виступу я наголосив на тому, що і президентські, і парламентські вибори пройдуть, а наша талановита молодь має залишитись в Україні. Тому я ще раз пропоную всім забути про ті розбіжності, які є, і займатись освітою, займатись молоддю нашої держави, - закликав Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон