Історичні символи Херсона

Кам'яні ворота Херсонської фортеці - одні з найбільш ранніх споруд міста, що збереглися до наших днів, є пам'яткою архітектури національного значення.Ці брами є історичним символом Херсона.

Очаківська брама - одна з перших споруд Херсона, частина оборонного комплексу Херсонської фортеці, яка, незважаючи на потужність укріплень і наявності кращої на той час зброї та боєприпасів, жодного разу не була обложена.

Ворота арочні, складені з добре обробленого інгулецького вапняку, декоровані пілястрами і аттиком, є втіленням одночасно сили і елегантності, зведені у стилі класицизму з наскрізним проїздом з якого сходами можна піднятись на вали, які були зруйновані та відновлені в радянські часи.

Брама мала забезпечувати проїзд крізь вали зі сторони Очакова. Попереду додатковим оборонним елементом слугував сухий рів та підйомний міст.

Московська брама — це частина оборонних укріплень Херсонської фортеці, збудована у 1783 році через п'ять років після заснування міста. Вони повністю ідентичні Очаківським воротам. Названі у напрямку доріг, що ведуть з Херсонської фортеці на Очаків і на Москву або Петербург (друга назва Московських воріт - Санкт-Петербурзькі).

Розташовані в північно-східній частині фортеці (нині парк Херсонської фортеці). Мали підйомний міст через рів, з'єднували фортецю з військовим форштадтом. Являють собою типовий зразок оборонного зодчества: прямокутна в плані споруда, перекрита коробовим склепінням, побудована з місцевого каменю.

12 травня 1787 г. через Московські ворота в Херсон в'їжджала імператриця Катерина II з численним почтом.

Кам'яні ворота Херсонської фортеці є пам'яткою архітектури національного значення та вважаються історичним символом Херсона.

За матеріалами Агоов Херсонщина

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон