Формування людського капіталу Херсонщини: синергія влади, бізнесу та освіти

Сьогодні, 22 лютого на базі Херсонського державного університету відбувся освітньо - інвестиційний форум «Формування людського капіталу Херсонщини: синергія влади, бізнесу та освіти».

Захід пройшов за участі народного депутата України Олександра Співаковського, голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва, ректорів вишів, педагогів районних і сільських шкіл, представників місцевого самоврядування, обласної влади, районів, ОТГ. Модератором заходу виступив директор Департаменту освіти, науки та молоді Євген Криницький.

З самого ранку у холі головного корпусу Херсонського державного університету тривала презентація провідних Херсонських закладів вищої освіти та реєстрація учасників.

Яскраво представили себе Херсонський державний університет, Херсонський національний технічний університет, Херсонський державний аграрний університет, Херсонська державна морська академія, Херсонський політехнічний коледж, Херсонське морехідне училище рибної промисловості, Бериславський педагогічний коледж ім.Беньковського, Каховський державний агротехнічний коледж.

Відкрив роботу форуму голова ХОДА Андрій Гордєєв. Він наголосив на тому, що збереження людського капіталу є пріоритетом для влади. І тому потрібно створювати найкращі умови і максимально дбати про те, аби молодь залишалася навчатися і працювати на Херсонщині: «Наша задача полягає в тому, щоб наші діти залишалися в регіоні, адже за молоддю майбутнє та розвиток Херсонщини. І ми, як управлінці в сфері освіти, маємо всі можливості створити найкращі умови для дітей, аби вони планували своє майбутнє у Херсонській області», – закликав Андрій Гордєєв.

Звертаючись до учасників форуму, народний депутат України Олександр Співаковський акцентував увагу на тому, що у центрі всіх інноваційних процесів, які реалізовуються в регіоні, стоїть Людина. А діти – це взагалі наш золотий фонд, для якого ми розбудовуємо економіку. Тому збереження та розвиток людського капіталу стає стратегічною ціллю.

Створення умов для розвитку людського капіталу передбачає якісну освіту, високий рівень медицини та інфраструктуру добробуту, включно із робочими місцями. Тоді ми можемо говорити про достатній рівень регіонального розвитку: «Сьогодні в області створено умови для здобуття якісної освіти. Випускник має можливість обирати яку освіту здобувати: професійно-технічну або вищу», – зазначив нардеп.

Також Олександр Володимирович наголосив на тому, що основна проблема, з якою зіткнулася область, – відтік випускників старшої школи в інші регіони. В результаті чого Херсонщина втратила більше трьох чвертей свого потенційного людського інтелектуального капіталу. Про це свідчить вступна кампанія 2016 року, коли до ВНЗ Херсонщини зараховано лише 24,2 % від загального числа випускників старшої школи поточного року.

Та аби наші діти були конкурентоспроможними і на високому рівні складали ЗНО в області впроваджено освітній проект «КРОК до ВИШу». Його мета – надання допомоги випускникам Херсонської області, які навчаються у сільській місцевості, якісно підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання й стати студентами херсонських ВИШів.

Крім того, з метою розв'язання проблем, пов'язаних з відтоком людського капіталу Херсонської області, була створена «Модель розвитку людського капіталу Херсонської області», яка стала підґрунтям для розробки обласної програми та впровадження регіонального замовлення за гостродефіцитними спеціальностями.

Завершуючи свій виступ Олександр Співаковський зазначив, що бажання не витрачати, а інвестувати повинно стати основою взаємодії Влади-Бізнеса-Суспільства-Освіти, причому на всіх рівнях – від дошкільної, початкової, загальної середньої, професійно-технічної, фахової передвищоі і до вищої освіти.

Надалі перед присутніми з доповідями виступили заступник голови Херсонської обласної ради Оксана Рукавішнікова та міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко.

У ході другої панельної дискусії «Збалансований розвиток людського капіталу на Херсонщині: завдання освіти і науки» виступила й в.о.ректора ХДУ Наталія Тюхтенко. Також до виступів долучилися ректори інших навчальних закладів.

Крім того, на освітньо-інвестиційному форумі «Формування людського капіталу Херсонщини: синергія влади, бізнесу та освіти» голова ХОДА Андрій Гордєєв та народний депутат України Олександр Співаковський вручили відзнаку «Заслужений працівник освіти України» завідувачу кафедри педагогіки дошкільної та початкової освіти ХДУ, професору Борису Андрієвському.

Також гостей вишу своїми творчими номерами порадували викладачі та студенти нашого начального закладу.

Прес-центр ХДУ

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів