Курортникам на Херсонщині загрожує фінансова дискримінація?

Курортникам на Херсонщині загрожує фінансова дискримінація?
Збільшити надходження до місцевих бюджетів, але при цьому створити ризик для відлякування відпочивальників.

Перед такою дилемою опинилися громади населених пунктів у курортній зоні Херсонщини. З 1 січня держава надала їм право стягувати до 0,5 відсотка від мінімальної зарплати на добу туристичного збору для громадян України, і до 5 відсотків – для іноземців.

Якщо цією можливістю скористатися, день відпочинку для нерезидентів може автоматично подорожчати одразу на сотню гривень за добу! Із новими ставками туристичного збору на новий курортний сезон в органах місцевого самоврядування досі не визначилися, але дискусії тривають жваві. І ось думки готельєрів та авторитетних очільників громад з чорноморського та азовського узбережжя.

— Нові ставки курортного збору обговорюємо за участю власників оздоровниць, представників районної влади, депутатів міської ради. Остаточного рішення ще немає – його прийматимуть на сесії 28 лютого. Нині ж думки розділилися. Міський виконавчий комітет наполягає на ставці у 0,2 відсотки (8 гривень) для приватного сектора і 0,4 відсотки (16 гривень) для оздоровниць. А

депутатські комісії міськради пропонують ставки відповідно 0,1 і 0,2 відсотки. Для іноземців хтось радить впровадити максимальну ставку у 5 відсотків, а хтось упевнений, що розділяти гостей на «своїх» і «чужих» взагалі не варто, — коментує виконувач обов'язків міського голови Скадовська Олег Сокольчук.

– Треба долати, що збирання туристичного збору навіть за максимально можливими ставками аж ніяк не перекриє навіть витрат на благоустрій. Порівняйте: торік у Скадовську зібрали близько 208 тисяч гривень туристичного збору. Натомість закупівля та перевезення чистого піску для комунального пляжу коштувала 275 тисяч гривень, прибирання цього ж пляжу від камки – ще 108 тисяч гривень, облаштування роздягалень та навісів – 17 тисяч гривень. Тож навіть із підвищеним туристичним збором «розбагатіти» не вийде.

— Скільки складатиме туристичний збір для нашої громади, поки ще визначаємося. Попередньо, він може бути 0,1 відсоток «мінімалки» для власників гостьових будиночків, і більше – для оздоровниць. Стосовно десятикратного підвищення збору для іноземців, то я особисто вважаю, що воно зараз не на часі. Іноземців до нас приїжджає не так багато – їх треба приваблювати, а не відлякувати захмарними податками, — упевнений голова села Щасливцево на Арабатській стрілці Віктор Плохушко.

— Максимальний розмір туристичного збору, що хочуть збирати з нерезидентів – це смерть для невеличких хостелів. У них вартість проживання в середньому150-200 гривень за добу. А тут раптом виникає необхідність додати ще стільки ж просто тому, що так комусь захотілося.

Звісно, курортники на зайві витрати не підуть. І шукатимуть житло у «нелегалів», котрі до бюджету взагалі нічого не платять, а хостели втратять клієнтів. І чимало: у мене особисто влітку, приміром, один-два номери з п'яти займають саме приїжджі з Польщі та Білорусі, — розмірковує директор бази зеленого туризму у селі Стрілковому на Арабатській стрілці Оксана Чорнобривцева.

– З іншого боку, розділення ставок туристичного збору для резидентів і нерезидентів є дискримінаційним. Іноземці цим обурюватимуться, подаватимуть до суду, і обов'язково такі процеси виграють.

Отже, через виплати компенсацій бюджет ризикує більше втратити, ніж придбати. На мою думку, треба розширювати базу сплати туристичного збору, виводячи «з тіні» власників приватних оздоровниць, а не намагатися збільшити податковий тягар на тих операторів ринку, хто й так платить чимало...

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
"Новий День"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів