Архітектурні перлини Херсона: Будинок Скарлато

Беззаперечно, одна з самих найкрасивіших будівель нашого міста - будинок Скарлато є архітектурною пам'яткою Херсона.

Відомий у Херсоні купець, представник молдавського боярського роду - Михайло Савич Скарлато у 1905 році збудував красивий, заможно декорований дім з елементами барокко.

Будинок займав цілий квартал між вулицями Воронцовською (вул. Комунарів), Театральною (вул. Горького), Торговим провулком (21-го Січня) і Пилипа Орлика (9-го Січня).

На той час це був найбільший та найзаможніший доходний будинок міста. Будівля виходила на головний міський ринок - Привоз, а готель "Пасаж", розташований у домі Скарлато, приймав переважно купців, поміщиків та прикажчиків великих контор.

За часів Другої Світової війни дім було частково зруйновано, а після її закінчення відновлено силами німецьких військовополонених. Більша частина дому була перебудована.

Нині на території дома Скарлато знаходяться кілька закладів, здебільшого комерційного характеру: кафе, ресторани, крамниці.

За матеріалами Агоов Херсонщина

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів