У лідерів громад, активістів та журналістів Херсонщини є спільні мрії

Курси публічних виступів, ораторського мистецтва та лідерства стають дедалі популярнішими. Днями у Херсоні стартували ще одні курси – «Твій голос».

Щоправда, його автори і тренери (Олексій та Ірина Тільняк, Олена Маляренко) кажуть: - ми бачимо мету не так у просуванні тої чи іншої персоналії, як у розбудові комунікаційного середовища для нас усіх, в задоволенні потреб громад і спільнот у речниках та авторах:

«Масова комунікація має бути якісною комунікацією. Люди повинні не тільки вміти говорити, виступати, писати для своєї аудиторії, а й самі сприймати інформацію – читати та слухати, обмінюватися думками в публічному середовищі.

Тільки так і можна підняти рівень освіченості, толерантності, фаховості та доброзичливості соціуму. Для цього організовуються курси «Твій голос». Для цього створюється платформа М-ІКС оnline».


Працювати збираються із активною молоддю, прес-службами та журналістами-аматорами й блогерами ОТГ, озброюючи їх корисними навичками. Знань та досвіду в авторів курсу для цього вистачає: тренери є досвідченими журналістами, радіоведучими, викладачами, та прес-службістами у минулому. І нині продовжують працювати в журналістиці та РR, ведуть індивідуальні заняття та пишуть.

Для того щоб отримати від громади зворотній зв'язок і конкретне замовлення, а від колег – підтримку, поради та перестороги, вони провели презентацію нового курсу в арт-клубі МассОН. Відкрив його яскраво і музикально Олександр Гоноболін.

Не дивно, що під час заходу, який поставив перед собою таку мету, виникла дискусія. Журналісти, потенційні учні, представники громад та посадовці, які відвідали захід у арт-клубі МассОН, розговорилися про важливість як наявності власного оформленого голосу, думки й позиції у кожного, так і в потребі мати бажання шукати спільну мову, об'єднуватися, консолідуватися. І від курсів мовців та письменників перейшли до проблем взаєморозуміння, побудови community-медіа, подолання стереотипів.

Дмитро Муценко, директор обласного соціального центру для дітей та молоді: «Мовлення, як засіб комунікації, неможна переоцінити. Пригадуєте Булгакова: «Хто на кому стояв? Потрудіться доносити свої думки чіткіше». Я радий, що тут зібралася професійна аудиторія, яка хоче працювати над донесенням думок і смислів. Адже саме вони формують людину, їх свідомість, а значить, і соціум.

Нажаль, у розвитку суспільства ми спостерігаємо дивний парадокс: прогрес робив усе, щоб спростити шляхи комунікації, а от кількість тих, хто вміє доносити свою думку стрімко зменшується. Я як працівник соціальної сфери вважаю цю роботу дуже важливою і зичу вам уникнути ейджизму: не тільки молоді потрібні ці знання. Соціальні працівники, голови територіальних громад – всі вони повинні вміти спілкуватися з людьми. То зверніть увагу і на старші покоління».


Володимир Желуденко, голова ОТГ (Станіслав, Олександрівка, Широка Балка): «Я працював більшу частину життя там, же треба було діяти, працювати – з технікою, і завжди вважав, що вміння говорити не таке вже й потрібне. Але коли я став 8 років тому головою сільради, я зрозумів, що таке слово. Це інструмент буденний і сильний, як кухарський ніж, яким можна і нагодувати, приготувавши шедеври, і вбити.

До мене приїхали журналісти, щоб розповісти про наш будинок культури, що посідав на обласних конкурсах кілька років поспіль призові місця. Я так багато хотів їм розповісти – щиро, і про наші проблеми, і про те, як ми їх долаємо. І потім, коли дивився сюжет, замість почути про те все, що ми громадою зробили, почув «А цей голова ніколи не зможе те і те» - то була критика, яка могла вибити землю з-під ніг.

І от тоді я зрозумів, що нам потрібно вміти самим розповідати про себе, мати власні ресурси громади. Все що ми робимо і кажемо, сприймається різними людьми по-різному. Тому зараз я розумію: важливо навчитися доносити те, що ти робиш правильно. І цьому треба вчитися, вчитися у спеціалістів».


Аліна Нямцу, студентка: «Мені 16 років, я закінчую школу і вже розумію: є ті знання, які я так і не отримала за 11 років навчання, але які мені знадобляться у дорослому житті, у спілкуванні. Я тільки починаю свою роботу – у молодіжній раді, у самоврядуванні, у соціальній сфері. Тому вміння чути і говорити, спілкуватися я вважаю цінними».

Ксенія Келеберда, журналіст: «Я не людина розмовного жанру, я люблю писати, я ціную, коли пишуть добре. І бачу, що імідж професії журналіста – падає, що хороших журналістів стає менше. Я не педагог, хоча свого часу займалася із майбутніми журналістами і можу назвати кілька імен успішних у професії людей, моїх, умовно кажучи, вихованців.

Але я дуже рада, що ви будете займатися з людьми, задовольнятимете потреби громад у фахівцях, допомагатимете молоді розкривати себе. Це благородна справа і потрібна нашій спільноті».


Ольга Гмиря, телеведуча, керівник тренінгового центру, автор курсу «Королева говорить»: «Можна було б говорити про мову і мовлення дуже багато. Але я скажу про своє недавнє особисте відкриття: днями, захворівши, я втратила голос на 7 днів. І тоді я зрозуміла, скільки можливостей втратила, скільки ідей не змогла реалізувати, бо не змогла їх вчасно озвучити – 18 ідей за 7 днів! Тільки через брак голосу!

Але ідеї можуть вмерти і від того, що для їх оформлення не вдалося добрати правильні слова. Сподіваюся, раз ви змогли зібрати таку поважну аудиторію для обговорення цієї теми, то зможете і допомогти в тому, щоб усі корисні нашому суспільству ідеї були гідно оформлені словом і вчасно втілені».

Виявляється, у соціумі є замовлення на порозуміння, на якісних авторів та мовців. Громадам потрібні і вправні речники, і розумні слухачі, і тренери, які допомогли б відшліфувати різні грані ораторського таланту, і незалежні громадські медіа-платформи, які б дозволили активному населенню говорити і чути один одного, розвиватися.

Отже, цілком імовірно що «Твій голос» та платформа М-ІКС-онлайн від уроках у підліткових та дорослих групах та тренінгів для представників територіальних громад перетвориться на повноцінне сommunity-media.

Олена МАЛЯРЕНКО

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів