В Олешківському районі відновлено фінансування освіти

Завдяки злагодженим діям освітян Олешківського району, депутатам районної ради фінансування освітянської галузі району повернено до відповідного порядку, згідно чинного законодавства.

В результаті тісної співпраці депутатів Олешківської районної ради, Центру по обслуговуванню установ та закладів освіти району (ЦОУЗОР) та директорського корпусу шкільних і позашкільних закладів припинено невиважені й неефективні дії та розпорядження голови районної державної адміністрації.

У зв'язку з критичною ситуацією, що склалася, керівники загальноосвітніх та позашкільних закладів району, депутатський корпус Олешківської районної ради, Центр ОУЗОР 10 січня 2019 року почали вимагати конкретних дій від Олешківської районної державної адміністрації щодо початку фінансування освітньої галузі району, яке зупинилося на початку бюджетного року.

Після засідання президії районної ради 11 січня 2019 року директори шкіл разом з депутатами представницького органу влади організували виїзну нараду до губернатора Херсонської обласної адміністрації.

Через деякий час голова депутатського корпусу Павло Потоцький проводить розширене засідання в актовій залі Олешківської районної ради за участю тих самих учасників та Євгена Криницького, директора департаменту освіти, науки, та молоді Херсонської ОДА.

І лише після довготривалого обговорення, дане питання зрушило з місця і освітяни району отримали аванс лише 17 січня 2019 року. До речі, крім авансу, інше фінансування так і не розпочалося.

Аби покласти край бездіяльності з боку виконавчої влади, керівники загальноосвітніх та позашкільних закладів зібралися 21 січня 2019 року в кабінеті голови районної ради Павла Потоцького, вимагаючи прямого звернення до Президента України, і тільки 22 січня 2019 року, після 13 години, Центр ОУЗОР отримав довгоочікуваний нормативний акт від голови Олешківської РДА Олени Кравченко-Скалозуб – розпорядження від 18.01.2019 року № 4 «Про внесення змін до розпорядження голови районної державної адміністрації від 21 листопада 2018 року № 609 «Деякі питання впорядкування та перерозподілу видатків кошторису розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня»» та зміни до лімітних довідок по бюджету на 2019 рік від управління освіти, культури, сім'ї, молоді та спорту. Дане Розпорядження, для нормального функціонування освітянської галузі нашого району, повинне було вийти ще в кінці 2018 року.

Таким чином, завдяки злагодженим діям освітян Олешківського району, депутатам районної ради фінансування повернено до відповідного порядку, згідно чинного законодавства.

В майбутньому, сподіваємося, на адекватність голови Олешківської РДА та начальника управління освіти, культури, сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації. Адже нехтувати і принижувати освітянську спільноту в нашій країні ніхто немає права.

За матеріалами Олешківської районної ради

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон