Своїм бюджетом у Бериславі не задоволені

Проте й скористатися можливостями, які дає децентралізаційна реформа тут не поспішають.

Обділеним під час розподілу бюджетних коштів назвав своє місто очільник Берислава Олександр Шаповалов. За його словами, у 2019 році в бюджеті громади не вистачить коштів на виплату належних надбавок усім бюджетникам і чиновникам, а також на сплату енергоносіїв і інші захищені статті видатків.

— Я не вважаю нормальним районний бюджет на цей рік, бо він дуже сильно обділяє нашу громаду. Ми як сиділи зі своїми копійками, так з ними і залишимося. І ніхто нам не допоможе. Натомість доводиться тільки й чути критику, що в Бериславі нічого не робиться. А за рахунок чого це робити? На мою думку, щоб змінити ситуацію на краще [районним чиновникам] треба їздити до Херсона і постійно домагатися збільшення фінансування. Цим треба займатися постійно! — вважає Олександр Шаповалов.

Погоджується з думкою мера Берислава і голова Бериславської райради Володимир Коновалов. "У районному бюджеті у 2019 році не вистачає на потреби району біля 25 мільйонів гривень. Сподіваємось хоча б частково перекрити їх за рахунок вільних залишків, але їх усе одно на все не вистачить. Звісно, потрібно, щоб у Бериславі і вода була, і каналізація запрацювала. Проте розподілом бюджетних коштів займаюсь не я особисто, а весь депутатський корпус райради. В 2019 році ми будемо разом вирішувати, куди їх направляти", — пояснив він.

Утім, можливість позбутися розподілу бюджетних коштів на районному рівні і навіть отримати інфраструктурну субвенцію на потреби громади Берислав має дуже давно, однак скористатися нею не хоче й досі. Для цього було б достатньо створити об'єднану територіальну громаду. Але втілювати децентралізаційну реформу в районному центрі не поспішають, бо звикли працювати за недосконалими бюджетними схемами і не брати на себе відповідальність за розвиток громади.

Водночас не стикаються з озвученими міським головою Берислава проблемами у першій створеній на території району ОТГ — Новорайській.

— У 2019 рік ми вперше зайшли повністю з власним бюджетом і з ним у нас усе нормально, — розповів новорайський сільський голова Олександр Шокуров. — До нас уже зайшла медична і освітня субвенції, і ми почуваємо себе цілком нормально. Принаймні, з такими проблемами як у Бериславі ми не стикнулися. Та й нам нема на кого жалітись, крім самих себе. До того ж, ми повинні отримати державну інфраструктурну субвенцію. Розмір її ще не відомий, але він може сягати до 5 млн. грн.

Олег БАТУРІН
"Новий День"

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон