Тарифний геноцид для херсонців

Херсонці, вам слід чекати різко підняття ціни на найпопулярніші комунальні послуги, адже в Україні з початку січня 2019 введено нову модель роздрібного ринку електроенергії.

Перший етап нової системи передбачає підвищення тарифів, які можуть зрости на понад 20%.

Геннадій Рябцев, експерт з енергетичних питань: «Зараз відбувається розподіл ціни, яку платив кожен споживач, на вартість електроенергії як товару і тарифу на розподіл електроенергії по електричних мережах низької напруги. Загальна сума в платіжках не зміниться».

У той же час, за словами експерта, після того, як буде скасовано часткове державне регулювання на ринку електроенергії, це призведе до того, що ціни на комунальні послуги можуть різко стрибнути вгору:

«Зараз у нас 60% електроенергії виробляється на атомних станціях. Тариф, який визначений для цього виду генерації НКРЕКП, не відповідає сумарним витратам електростанцій. ...скоріш за все зростання буде в межах 15 – 20%».

Звідки такі нововведення? Це результат нашого руху в бік Європи, адже там діє саме така модель. Фахівці кажуть, що хоча збільшення ціни й буде відбуватися «повільно», поетапно, але воно буде і на здешевлення розраховувати годі.

І хоча правила роботи у нових умовах – ринку електроенергії, запрацюють у продовж 2019 року, але офіційно про це заявлять не раніше 1 липня. Питання суто політичне, до того часу вибори вже точно закінчаться, і нове підняття ціни буде вже на «совісті» нового Президента, про що одразу почнуть говорити його опоненти (у світлі неофіційної виборчої кампанії у ВРУ) .

Навіщо проводити такі зміни, які будуть робити укранців ще більш бідними?

«Введенням нових правил держава сприятиме створенню конкурентних умов на ринку продажу електроенергії як товару конкретним споживачам. Можуть виникнути різні постачальники електроенергії, серед яких теоретично споживач може вибирати постачальника ...», - вважає Геннадій Рябцев.

При цьому ніхто так і надав пояснень: яким чином у системі пострадянської схеми «централізованого» постачання електрики, так само як і всіх інших «централізованих» послуг (газ, вода, каналізація) – споживач може обирати окремого постачальника? Хіба що кожен з них буде прокладати власні мережі? Тоді такі послуги будуть коштувати дорожче ніж брильянти та золото разом взяті!

Взагалі, на думку експерті, «реформування» може зайняти від 2 до 3 років, поки ринок електроенергії запрацює за новими правилами.

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів