Херсонцям стали платити більше. За кордоном

Мінімальну заробітну плату підвищили! Але, не в Україні... У Польщі збільшили мінімальну зарплату. Відтепер і українські заробітчани матимуть більше. Час вишукуватися у черги. Скоро розпочинається сезон!

З 2019 року мінімальна зарплата у Польщі для працівників на найменш кваліфікованих посадах становить 12 тисяч гривень. Прикро про це говорити, але саме на таких посадах здебільшого і працюють українські заробітчани.

Згідно з розпорядженням польського уряду, з початку 2019 року валова мінімальна зарплата для всіх працівників у країні становитиме 2250 злотих (16 тисяч 550 гривень). Це на 7,1% (150 злотих) більше, ніж у попередньому році. Так, працівник на найменш кваліфікованій посаді отримуватиме «на руки» близько 1 634 злотих (12 тисяч 20 гривень, що майже втричі більше, ніж в Україні).

Крім мінімальних місячних окладів у Польщі переглянули і погодинні ставки.
З 1 січня 2019 року мінімальна валова ставка складе 14,7 злотих за годину (100 гривень). Після сплати податків «чистими» людина отримуватиме близько 10,7 злотих за годину, або 74 гривні.

Варто зауважити, що законодавчо встановлена мінімальна зарплата не поширюється на цивільно-правові договори. Наприклад, на договори щодо комісійної оплати праці.

Як пояснюють фахівці: «Зазвичай працівники, які отримують «мінімалку», працюють повний робочий день. Проте у разі неповної зайнятості (неповний робочий день, 1/4 часу тощо) мінімальна зарплата вираховуватиметься пропорційно відпрацьованому часу».

Зростання мінімальної зарплати в Польщі торкнеться і розрахунку розміру вихідної допомоги у разі звільнення працівника. З 2019 року роботодавець зобов'язаний видавати допомогу у розмірі не більше 15 мінімальних валових зарплат, тобто 33 тисячі 750 злотих (248 тисяч 300 гривень).

Слід зазначити, що Польщі уважно стежать за дотриманням встановлених нормативів. У разі несплати належної зарплати, Національна інспекція праці штрафує роботодавців на суму від 1 до 30 тисяч злотих.

При цьому не слід забувати, що у 2019 році мінімальна зарплата в Україні зростає на 12,1%, і становить (ТРИМАЙТЕСЯ!) 4 173 гривні на місяць.

Не слід забувати й про те, що відтепер працевлаштуватися у Німеччині стало простіше – там відкрили двері для офіційних «найманців». Вважається, шо в першу чергу туди поїдуть поляки, а на їх робочі місця приїдуть українці. Так само експерти пророкують, що першими за чисельністю по наймитам (з країн не членів ЄС) стануть заробітчани саме з України.

Якщо й далі відтік робочої сили з України триватиме такими темпами, то дуже скоро їй доведеться експортувати робітників зі Сходу. Вже сьогодні потреба робочий силі перевищує її пропозиції.

Але «максимальна» заробітна плата яку пропонують «тут» не йде ні у яке порівняння з мінімальною, яку платять «там».

За різними підрахунками сьогодні за межами України працює рекордна кількість людей від 7 до 9 мільйонів. Після відкриття кордонів Німеччини, за прогнозами експертів, Україна може втрати ще від 2 до 3 мільйонів працездатних громадян.

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів