Херсонці побачили «Мальовані пісні»

Вчора, 15 грудня, в рамках ІІІ Південного фестивалю книги і читання «Книжковий Миколай», відбулось відкриття виставки українського наївного живопису «Мальовані пісні» Олени Рибальченко.

Роботи художниці в стилі наївного мистецтва відомі в Україні та далеко за її межами. Велика кількість картин херсонської майстрині знаходиться у столиці у фондах музею ім. Гончара та в Херсонському художньому музеї ім. О. Шовкуненка.

Багато своїх картин художниця подарувала в Краєзнавчий музей свого рідного міста Павлоград. Найкращі картини Олени Рибальченко експонувалися в Києві, Львові, Херсоні.

Виставка у Херсоні присвячена 90-річному ювілею художниці. Але, не зважаючи на свій поважний вік, майстриня повна творчих задумок, сил і енергії, а також безмежного бажання творити на радість людям.

Першу картину Олена Рибальченко намалювала випадково, коли у 1984 році вийшла на пенсію і з Харкова переїхала до Херсона.

«Я робила ремонт, і на балконі в мене ніяк не виходила одна стіна, яка постійно тріскалась. Я розгнівалася, і тими фарбами, що у мене залишилися після ремонту, намалювала картину. Вона вийшла дуже гарна. Тоді я вирішила купити фарби, картон і почала малювати для душі», – розповіла художниця.

На виставці зібралося дуже багато друзів, знайомих Олени Рибальченко, а також відомих діячів нашого міста.

«Незважаючи на свій 90-річний ювілей, Олена Рибальченко – молода натхненна людина, яка працює кожного дня. Мені дуже приємно бути присутньою на цій виставці і черпати натхнення з робіт нашої прекрасної художниці, її енергії, відчуття життя», – поділилася своїми враженнями директор Департаменту культури, туризму і курортів ХОДА, заслужений діяч мистецтв, Світлана Думинська.


Завітала на виставку і голова організації «Союз українок», Валентина Січова: «Олена Рибальченко – це справжній український самородок. Не дивлячись на вік, погану погоду, життєві складнощі, вона щодня творить прекрасне. Пройде час, і зміниться все, але в історії нашого міста Херсона, держави України назавжди залишаться ці прекрасні роботи, і залишиться ім'я їх автора».


У стилі наївного мистецтва в Україні майже ніхто не працює, тому роботи Олени Рибальченко є справжнім скарбом і неоціненною культурною спадщиною.

У цьому стилі творили такі відомі художниці як Марія Приймаченко, Катерина Білокур, Поліна Райко, але сюжетні картини Олени Рибальченко мають свою особливість – на них зображене українське село з його мальовничими краєвидами і колоритними людьми.

А ще художниця малює пісні: на своїх полотнах вона відображає зміст українських народних пісень.

Наразі творчий доробок Олени Рибальченко налічує понад 600 картин. Кожна робота майстрині відзначається щирістю художнього вислову, піднесеним національним духом.

До речі, Олена Рибальченко має хист не тільки до малювання, але й до написання поезії. Зовсім скоро вийде друком довгоочікувана збірка її прекрасних віршів.

Не засмучуйтесь, якщо вам не вдалося побачити картини Олени Рибальченко на ІІІ Південному фестивалі книги і читання «Книжковий Миколай». Адже вже 27 грудня відбудеться відкриття її виставки у Херсонському художньому музеї ім. О. Шовкуненка.

Олександра РОЖКОВАН

Фото Наталії Рожкован

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів