До Херсона завітає рок-гурт «Тінь Сонця»

Уже в цю суботу, 24 листопада, до Херсона завітає один з найбільш концертуючих рок-гуртів України – «Тінь Сонця», з презентацією нового альбому – «Зачарований світ».

Музичний колектив виник 13 червня 1999 року, коли двоюрідні брати Сергій та Олексій Василюки прийняли рішення про створення власного рок-гурту. Назва «Тінь Сонця» з'явилась дещо пізніше – після великого сонячного затемнення 11 серпня того ж року .

У період з березня 2001 року по лютий 2002 року був записаний перший альбом гурту – «Святість Віри». До альбому увійшли 12 композицій, які за своїм жанром були досить контрастні: від романтичного року з відтінком synth-pop до хеві-металу.

У 2002 році кардинальних змін зазнає музична та змістовна концепція гурту: романтичний рок змінюється на heavy-folk з елементами progressive та виразно українськими текстами, які поєднують у собі славетне минуле та непросте сьогодення. Так народжується «козацький рок».

Наприкінці літа 2004 року гурт здобув свою першу конкурсну перемогу – гран-прі на фестивалі «Подих». Тоді ж, завдяки знайомству з тодішнім програмним директором Радіо «Рокс» – Русланом Півнем, пісні гурту з'явилися в FM-просторі.

13 червня 2005 року, саме на 6-ту річницю існування гурту, вийшов другий альбом – «Над Диким Полем», побудований переважно на козацькій тематиці. У серпні того ж року «Тінь Сонця» записує демо-альбом «За межею», куди увійшли інші пісні: в них було більше арт-року та progressive, між собою вони були поєднані темами української міфології.

16 березня 2007 року у Культурно-мистецькому центрі Києво-Могилянської Академії «Тінь Сонця» збирає близько тисячі глядачів на презентації свого альбому – «Полум'яна Рута», тематика пісень якого охоплювала історичний період від часів дохристиянської Русі до часів козаччини.

2011-ий рік стає роком альбому «Танець серця» – довгоочікуваної нової платівки гурту. Цей альбом став найбільш різноплановим і отримав позитивну оцінку відомого українського рок-критика Олександра Євтушенка.

У цьому ж році, після великої перерви, гурт поновив свою концертну діяльність у Польщі. А 2014 рік стає своєрідним позитивним «проривом» для гурту, суттєво розширюється і географія, і кількість виступів.

Крім цього, 15 лютого 2014 року у Львові було презентовано новий альбом гурту – «Грім в ковальні Бога». Цього ж року гурт вперше виступив на відкритті боксерського бою Олександра Усика за пояс інтерконтинентального чемпіона за версією WBO у важкій вазі.

14 жовтня 2016 року до Дня Захисника України та свята Покрови було презентовано альбом «Буремний край»: його особливість полягала у більш насиченому гітарному саунді, який ніяким чином не завадив гідно звучати бандурі.

Однією з найвідоміших композицій гурту є пісня «Козаки», під яку тривалий час виходив на ринг боксер Олександр Усик; ця ж пісня була обрана музичною візитівкою Національної збірної України з футболу на ЄВРО-2016.

І ось, у 2018 році музиканти вирішили порадувати своїх шанувальників виходом ще одного альбому – «Зачарований Світ».

Новий альбом суттєво вирізняється з-поміж дискографії гурту насамперед наповненням – це довгоочікувана колекція романтичних пісень за всю історію гурту.

До альбому також увійшли вже добре знані сингли: «Закохані вогні» та пісня у дуеті з Христиною Панасюк – «Останні ночі без тебе». Безумовно, потішать уже легендарні балади: «Де зорі нагадують тебе» та «Добрий ангел».

Підготувала Олександра РОЖКОВАН

Концерт гурту «Тінь Сонця» відбудеться в Херсоні 24 листопада о 19:00 у кафе "ВАН БАКС" ( Пилипа Орлика, 23)

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів