Швейцарія знаменита не лише шоколадом і сиром. Якість швейцарської води порівнюють з бутильованою, тільки краще – в ній дотриманий ідеальний баланс мікроелементів і мінеральних солей.
У числі країн, населення яких з задоволенням п'є водопровідну воду – Франція. Жителів Відня надзвичайно радує факт того, що з їхніх кранів тече смачна вода з артезіанських джерел, про якість якої печеться держава. Контролем бактерій, мінералів і рівня pH у водопровідній воді Італії займаються спеціальні організації. Результатом їх роботи стало не тільки відмінну якість води з-під крана, а й води в фонтанах.
Норвегія, Люксембург, Великобританія, Швеція, Німеччина, Ісландія – і в цих країнах пити воду з-під крана можна без побоювання.
Список країн, де проточну воду вкрай не рекомендується вживати для пиття, представлений, в основному, державами Східної Європи.
Тобто, Україна також є у цьому переліку.
Херсон, на жаль, теж не може похвалитися смачною та безпечною водою в кранах. І хоч ми відмовилися від хлорування і перейшли на більш сучасний метод очищення води з Дніпра, пити її все одно не рекомендується. Козенятком, як в казці, не станеш. Але організм такій волозі навряд зрадіє.
Про якість херсонської води можна сміливо запитувати у власників бойлерів. Фахівці кажуть, що чистити його потрібно хоча б раз на рік, інакше дарувальник гарячої води накаже довго жити.
Автор цих рядків уже кілька років поспіль полегшує життя водонагрівачу і чистить його І щоразу те, що виявляється всередині, просто шокує (просто подивіться на фото).
Минулого року цілий 1 кг і 100 грам бруду витягнув майстер з мого водонагрівача! Цього року – трохи менше кілограма. І якщо вся ця краса осідає на стінках електроприладу, то її частки, зрозуміло, потрапляють і на шкіру і в сам організм.
І тут питання не тільки до самої води, але і до комунікацій. Трубах, по яких рідина потрапляє в наші будинки, далеко не один десяток років. І всередині в них картина ще страшніша, ніж у домашньому бойлері...
Олена ПІМЕНОВА
Фото автора