Керівництво дитячим читанням у Херсоні - нові виклики, нові рішення

Розпочалися осінні канікули. Для дітвори це час розваг і відпочинку, а для вчителів - нагода для професійного вдосконалення.

Педагогічний колектив НВК "Школа гуманітарної праці" Херсонської обласної ради використовує цю можливість з максимальною повнотою і вже кілька років поспіль залучає до проведення неформального професійного навчання фахівців обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.

30 жовтня у бібліотеці відбувся семінар на тему "Керівництво читанням. Завдання педагогів і бібліотекарів у нових реаліях".

Нещодавно Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки зустрічала гостей з усієї України – переможців І Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання» і бібліотечних працівників, що представляли спеціалізовані книгозбірні для дітей з усіх областей, а також Національну бібліотеку України для дітей – ініціатора конкурсу. «БібліоКемп лідерів читання» отримав підтримку Українського культурного фонду, а його програма, окрім «дитячої» складової мала і професійну.

Із короткого огляду подій цього масштабного заходу і розпочався семінар. Ольга Крижановська, заступник директора бібліотеки з організації бібліотечного обслуговування, у своєму виступі звернула увагу педагогів також на один із проектів, що були презентовані в рамках «БібліоКемпу лідерів читання» - як пропозицію до можливого власного подібного задуму: медіачеленж «Скарби козацького міста», реалізований нашими колегами із Черкаської обласної бібліотеки для дітей.

Основна тема семінару була розкрита у виступі Наталії Попової, заступника директора з наукової роботи, «Керівництво читанням сучасної дитини».

За традицією, бібліотекарі підготували до семінару і огляд книжкових новинок – цього разу книжок з публікаціями творів письменників Херсонщини, а також власних видань бібліотеки.

Саме їх – настільну карту-гру «Лицарі Таврійського краю» та збірник творів переможців літературного конкурсу «ФантФест» директор бібліотеки Анна Бардашевська подарувала бібліотеці Школи гуманітарної праці.

Навзаєм фонд бібліотеки імені Дніпрової Чайки поповниться виданням, що побачило світ завдяки співпраці ШГП з художнім музеєм – це створена учнями школи двомовна книга-альбом «Шедеври колекції Херсонського художнього музею ім.О.О.Шовкуненка».

Підбиваючи підсумки семінару, Артем Кияновський, директор НВК «Школа гуманітарної праці» Херсонської обласної ради, закликав колег бути активними у заохоченні дітей до читання і зацікавленні їх дійсно вартими уваги культурними здобутками людства, прикладами високої духовності й моральності.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон