Херсонська журналістка "фейк зловила"

У вівторок, 23 жовтня у Києві відбулося нагородження переможців конкурсу "Лови фейк!".

Цей конкурс відбувався у межах проекту "Розвиток відповідальних інтернет-ЗМІ". Його організатором стала Київська громадська організація «Інститут масової інформації» за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Мета конкурсу — популяризація якісної журналістики, виявлення фейків, неправдивих заяв політиків та підвищення медіаграмотності населення.

У змаганні взяли участь професійні журналісти та аматори зі всієї України, надіславши на розсуд експертного журі кілька сотень заявок з матеріалами.

У першій номінації «Виявлення фейків у медіа» змагалися ті, хто знайшов неправдиві новини у друкованих ЗМІ чи в інтернет-виданнях.

До другої номінації «Виявлення фейкових зображень у медіа» конкурсанти надсилали фейкові зображення.

А до третьої номінації «Виявлення неправдивих заяв політиків у медіа» - цитати політиків в ЗМІ, які містили неправдиву інформацію.

Усі надіслані фейки потрібно було пояснити та обґрунтувати, надавши докази того, що ця інформація неправдива.

Прийом заявок тривав цілий місяць. І ось, нарешті, 23-ого жовтня журі назвало імена 9 переможців, які зайняли перші, другі та треті місця у кожній номінації. Переможці отримали грошові винагороди.

Прискіпливими ловцями фейків у ЗМІ виявилися жителі Києва, Львова, Сум, Запоріжжя, Бердянська, Полтави, Миколаєва та... Херсона!

Вдвічі приємно, що переможницею в номінації «Виявлення фейкових зображень у медіа» стала журналістка ІА «Херсонці» - Олександра Рожкован!


Вона здобула третє місце, надіславши матеріал з херсонського інтернет-видання, що містив фейкове зображення. У статті йшла мова про виставку херсонського художника Костянтина Терещенка, а на фото був зображений інший художник нашого міста – Сергій Сєрко.

Наталія РОЖКОВАН

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон