Херсонський театр та його «сюрпризи»

Саме таку назву отримала прем'єра казки, яка відбулась 21-го жовтня. І це зайвий раз підтверджує, що Херсонський академічний музично-драматичний театрім. Миколи Куліша – рушій мистецтва на Херсонщині.

Адже до відкриття 83-го сезону театр підготувався, як ніколи: вийшли прем'єри «Кайдаш&Sons», «Лавина», «Кохання до» та ще й «Сюрприз». Адже своїх маленьких глядачів театр не міг лишити без подарунку, оскільки театру юного глядача в області немає – доводиться закривати ще й цей сегмент.

«Маленька казка про велику дружбу» - саме так визначила жанр цієї вистави заслужений діяч мистецтв України Ірина Корольова.

Історія про те, як відважне Тигреня вирушило у подорож, де на нього чекає велика кількість пригод. Звір має на меті знайти найкращий подарунок у світі для свого друга Равлика, адже в останнього буде День народження. Тигреня хоче зробити сюрприз другові, а натомість потрапляє на цікаві пригоди та знаходить ще друзів.

Інтерактивна казка, де герої грають в ігри з глядачами та вчать їх основам справжньої дружби, стала цікавинкою в репертуарі театру.

Ось що про цю роботу розповідає режисер вистави Ірина Корольова:

«Вистава «Сюрприз» народилася в нашому театрі нещодавно. Маленькі герої цієї казки вчать найголовнішому, що повинна знати мала дитина чи доросла людина – треба вміти спілкуватися, треба вчитися товаришувати. Виявляється Тигренятко може товаришувати з Равликом, Равлик з Крокодилом чи Мавпочкою. Вони всі дуже різні, в них різні характери, але вони порозумілися, а це важливо для нашого сьогодення».

Органічна музика, яку написав музичний керівник театру Олег Коструб, доповнює виставу та робить її легкою і веселою для сприйняття глядачів, як маленьких так і дорослих. Під час дійства, що розраховане на одну годину, глядачі включені в інтерактив та мають можливість співпрацювати з акторами. Вистава вражає своїми яскравими декораціями та костюмами.

Сценічну версію п'єси зробив херсонський драматург та письменник Анатолій Марущак. Режисер розповіла, що разом з драматургом вони розширили склад героїв, зробивши таким чином виставу рухливішою.

«Вистава вийшла світлою, яскравою, доброю. Працювалось нам дуже комфортно. За один місяць ми змогли зробити навіть два повних склади для того, щоб казка могла жити незалежно чи є хтось з акторів, чи нема. Ми дуже задоволені цією роботою і запрошуємо глядачів до перегляду», - зауважила пані Ірина.

Нагадаємо, що 19-го жовтня Херсонський театр відкрив сезон і презентував аж чотири прем'єри. На червоній доріжці з'являлися гості, які відчули себе справжніми зірками Голівуду. Для херсонців – це стало справжнім сюрпризом, а маленькі глядачі отримали свій «Сюрприз» у вигляді казки.

Єлизавета ТАРАСОВА

Фото Дениса Максимова

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон