Чи є у Херсоні хазяїн?

Дивлячись на полузруйновані та безліч недобудованих багатоповерхівок в Херсоні на перший погляд здається, що в нашому рідному місті немає хазяїна.

Але насправді, він є! Як виявляється, це навіть не один, а "група хазяїв", які працюють у Херсонському міськвиконкомі. У них дуже гарні особисті будинки, подекуди й не один (і не тільки в місті), гарні авто (у кожного члена їх родин). Вони добре дбають про власне майно, якого з кожним місяцем стає все більше й більше.

А що ж місто, за яке вони несуть відповідальність? Може вони його не люблять? Та ні, вони в нього палко закохані! Але так, як збочинець і ґвалтівник закохані в свою жертву!

Жахливий бруд та завалені сміттям вулиці, кошмарні дороги, катастрофа в роботі громадського транспорту, зруйновані пам'ятки архітектури та довгобуди – це чітко сплановані «схеми», які приносять надприбутки невеличкій купці «хазяїв міста».


Наведемо маленький приклад, який ілюструє загальну картину. Напередодні будь-якого будівництва будь-якого об'єкту – ларька чи театру, пивної чи заводу, ресторану чи багатоповерхового житла, будівельній організації необхідно отримати дозвіл. При видачі такого дозволу певний контролюючий підрозділ міськвиконкому «підказує» і «допомагає», як «правильно» заповнити та подати необхідні документи.

Але в цих "підказках", як правило вже закладаються ті порушення, які дадуть підставу через 2-3 місяці призупинити будівництво. А далі – все дуже просто. Через 3 місяці, коли підприємство витратило кошти, збудувало 2-3 поверхи, приходять міські чиновники, і: «О, чудо!», - виявляються "несподівані" порушення. І будівництво зупиняється.

Потім деякі підприємства через короткий час продовжують будівництво... або не продовжують. Як ви думаєте, чому?

А ті, хто не зрозумів «натяку», або відмовився від «додаткових умов» для «вирішення питання» залишає об'єкт в Херсоні незавершеним, а іде будувати в Білозерку, Олешки, Нову Каховку, а іноді і в іншу область, в іншу країну.

Може ніхто не знає про це? Може не відомо прізвища махінаторів? Заглянемо в документи – подивимось фактам у вічі.

Читаємо в Рішенні іменем України Херсонського окружного адміністративного суду від 16 серпня 2018 року справа № 821\1100\18: «...визнати протиправним та скасувати накази Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради № 122 від 08.05.2018», «визнати протиправним та скасувати приписи про усунення порушень у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 25.05.2018 року винесені Управлінням з питань державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради», «визнати протиправним та скасувати постанови Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради від 31.05.2018».

І таких рішень про протиправні дії не одне... Так хто ж цей керівник такого управління, в якому займаються такою, визнаною судом як протиправна, діяльністю? Це Маршак Ростислав Михайлович.

В провадженні слідчого відділу Херсонського ВП ГУНП в Херсонській області перебуває кримінальне провадження № 12018230040002333 від 27.06.2018 року за ч.1 ст.364 КК України за фактом зловживання службовим становищем службовими особами Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради. І як виявляється, це вже не перше кримінальне провадження...

У вересні цього року корупція у сфері питань державного архітектурно-будівельного контролю в Херсоні навіть обговорювалась в Києві та зацікавила Генерального прокурора України В.Луценка та Віце-прем'єр-міністра - міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Г.Зубка.

Як результат – був відсторонений від виконання своїх службових обов'язків начальник управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Херсонській області Д.С.Петров. Протягом місяця призначений спочатку один, а тепер вже другий виконуючий обов'язки.

Є надія, що і у міської прокуратури, і у міської національної поліції невдовзі з'являться відповіді на запитання: розробка таких «схем» чиновників виконкому - це виконання посадових інструкцій посадовими особами місцевого самоврядування?

Чи може – корупція? Чи може відповідно до статті 28 Кримінального Кодексу України дії чиновників є «вчиненням злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією»? І хто ж ця, так звана, група «хазяїв міста»?

Самуель МАРШАК

Далі буде...

P.S. Книга Еклезіястова 5:9 «Хто любить срібло, той не насититься сріблом, і хто любить багатство, тому не має користі від того».

Перше послання Св. Ап. Павла до Тимофія 6:9 «А ті, хто хоче багатіти, упадають у спокуси та у тенета, у численні нерозумні й шкідливі похоті, що занурюють людей у безодню й загибель».

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон