Які рішення приймали на сесії Херсонської обласної ради

Сьогодні, 12 жовтня, відбулося пленарне засідання ХХ сесії Херсонської обласної ради VІІ скликання. В роботі сесії взяли участь 53 депутати,які успішно розглянули 63 питання порядку денного

Перш за все було оголошено про оновлення складу Президії обласної ради. за відповідне рішення проголосувало 44 депутати із 53 присутніх.

Далі депутати Херсонської обласної ради підтримали подовження дії контрактів керівників двох комунальних закладів: на 3 роки продовжено угоду з директором Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова Вікторією Лобзовою. На аналогічний термін продовжено дію договору з начальником комунального підприємства «Херсонська обласна комунальна аварійно-рятувальна служба» Сергієм Яцинюком.

Херсонська обласна рада затвердила одразу декілька питань стосовно передачі майна закладам гуманітарної сфери. Депутати підтримали проект рішення «Про надання згоди на прийняття з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області друкованої продукції Національної академії педагогічних наук України».

Комунальні заклади «Херсонська академія неперервної освіти» та «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гончара» отримають 186 нових підручників, посібників, монографій та інших наукових праць. Вказана друкована продукція видана Національною академією педагогічних наук України та повинна забезпечити якісний психолого-педагогічний і методичний супровід освітнього процесу на Херсонщині.

Також обласна рада прийняла рішення «Про передачу навчального обладнання для кабінетів української мови в закладах загальної середньої освіти з навчанням мовами національних меншин». Вісім закладів середньої освіти з Херсона та одна новокаховська школа отримають меблі, інтерактивні дошки, комп'ютери та інше обладнання, необхідне для організації навчального процесу.

Окрім того, в оперативне управління комунальному закладу «Навчально-виховний комплекс «Школа гуманітарної праці» Херсонської обласної ради передано навчальне обладнання для кабінетів української мови. Кошти на все обладнання були виділено із державного бюджету в якості освітньої субвенції.

Крім того, депутати затвердили проект рішення «Про передачу зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області до Бериславської районної ради шкільного автобусу». Транспортний засіб отримає комунальна установа «Бериславський районний центр по обслуговуванню закладів освіти» Бериславської районної ради. Шкільний автобус вартістю 1800000 гривень було придбано за рахунок коштів державного бюджету.

Під час сьогоднішньої сесії депутати надали дозволи на укладення договорів оренди нерухомого комунального майна. Зокрема, відповідні дозволи отримали: Херсонська обласна інфекційна лікарня ім. Г.І. Горбачевського на укладення договору оренди з Обласною лікарнею ХОСПІС, а також комунальна установа з капітального будівництва та експлуатації на укладення договору оренди з Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та Головним управлінням Держгеокадастру у Херсонській області.

Окрім цього, депутатський корпус проголосував за продовження дії договору оренди комунального майна в: Херсонській обласній клінічній лікарні з ФОП Бочковим П.М., ХОО НДО «Нова Україна» та Херсонським обласним інформаційно-аналітичним центром медичної статистики; Обласній дитячій туберкульозній лікарні з ФОП Калашніковим О.О.; Обласній лікарні відного лікування з ФОП Вербицькою Н.К.; КП «Херсонські авіалінії» з ПП «Туристична фірма Регатос-Тур» та з представництвом «Тюрк Хава Йоллари Анонім Ортаклиги» в м.Херсоні; Обласному кардіологічному диспансеру з Херсонським обласним центром медико-соціальної експертизи; Херсонському обласному госпіталю інвалідів та ветеранів війни з Херсонським обласним інформаційно-аналітичним центром медичної статистики.

Також колегіальним рішенням підтримано оголошення конкурсів на право оренди вільного комунального майна, орендодавцями яких є: КП «Херсонські авіалінії», Херсонська обласна клінічна лікарня, Херсонське вище училище фізичної культури, Бериславський педагогічний коледж ім. В.Ф. Беньковського.

Херсонська обласна рада прийняла рішення «Про перейменування об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення в Херсонській області». Нові назви отримали 4 такі об'єкти: Парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва «Парк радгоспу «Южний» на території Садівської сільської ради Голопристанського району відтепер має назву «Парк «Південний», парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва «Парк радгоспу ім. Паризької Комуни» у Роздольненській сільській раді Каланчацького району перейменовано на «Парк «Софіївський», парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва «Парк колгоспу ім. Леніна», який розташований в межах Чулаківської сільської ради Голопристанського району – на «Парк ім. Мозгового О.П.», а парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва «Парк ім. 60-річчя Жовтня» на території Хрещенівської сільської ради – на «Парк с. Хрещенівка».

ХХ сесія Херсонської обласної ради VІІ скликання затвердила склад конкурсної комісії обласного конкурсу «Краща книга Херсонщини».

Херсонська обласна рада прийняла рішення «Про прийняття до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області об'єкту закінченого будівництва-навчального корпусу, який знаходиться за адресою: м. Херсон, вул. Молодіжна, 33».

Обласна рада затвердила зміну статусу населеного пункту Великоолександрівського району: населений пункт у Великоолександрівському районі змінив категорію (статус). Відповідне рішення підтримали депутатів під час сьогоднішньої сесії Херсонської обласної ради. Народні обранці схвалили зміну категорії (статусу) населеного пункту Калинівське з «селища міського типу» на «село». Необхідність зміни статусу населеного пункту виникла в зв'язку з приведенням адміністративно-територіального устрою Великоолександрівського району у відповідність до вимог законодавства.

"Пленарне засідання ХХ сесії Херсонської обласної ради пройшло у конструктивній роботі, депутати розглянути 63 питання порядку денного - були прийняті важливі для розвитку Херсонщини рішення", - підсумував роботу на сесії голова облради Владислав МАНГЕР.

За матеріалами Херсонської обласної ради

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон