Жителі Бериславщини обурені затримкою видачі померлих рідним

Справжнім знущанням називає невчасну видачу небіжчиків з моргів депутат Бериславської райради Олексій Іванов.

За його словами, подібні випадки останнім часом стали непоодинокими. «Нещодавно в Тягинці 60-річна людина померла своєю смертю в четвер, а дозвіл на розтин тіла видали лише в понеділок. Весь цей час вона пролежала на підлозі в спеку. Як так можна знущатися над людьми? Кому потрібні закони, що дозволяють подібне ставлення?» — обурений він.

Про жахливі умови зберігання тіл у бериславському морзі «Новий день» уже повідомляв. Проте Олексій Іванов наполягає також на прийнятті звернення до Верховної Ради з вимогою спростити процедуру видачі померлих для поховання. Втім, за словами керівника Бериславської місцевої прокуратури Віталія Нікітіна, в озвучених депутатом райради випадках немає нічого протизаконного.

— Часом, дійсно, бувають затримки з видачею тіл. Але це проблема не одного Бериславського району, а всієї країни, — констатує він.

— Це пов'язано зі змінами в кримінально-процесуальному кодексі, за якими всі експертизи, в тому числі за фактом смерті, призначаються слідчим суддею. Як це відбувається? Коли на службу 102 надходить повідомлення про смерть людини, виїжджає група і факт про смерть вноситься громадянина до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Потім призначається процесуальний керівник, який подає клопотання до суду про проведення експертизи. Лише після ухвали судді експерт може приступити до розтину тіла. Якщо підтвердиться, що труп не є «кримінальним», лише тоді надається дозвіл на отримання тіла. Такою є процедура — вона доволі банальна, але іноді дійсно потребує часу. Як би до неї не ставилися, саме цього вимагає закон, і його зобов'язані виконувати.

Віталій Нікітін погоджується, що подібна процедура додає зайвого навантаження на слідчих. Але і в ній бувають винятки.

«Якщо людина віком старше 60 років померла природним чином, не мала ознак насильницької смерті і проходила лікування або перебувала на обліку в лікарні, лікар має юридичну можливість видати довідку про причини смерті без додаткових процедур. У такому випадку не потрібно проведення експертизи і рідні можуть одразу приступати до поховання, — наголосив керівник місцевої прокуратури. — Можу порадити фіксувати випадки, коли людина хворіє. Якщо ж померлий не звертався перед смертю до лікаря, то останній не зможе видати необхідну для поховання довідку і буде абсолютно правий».

Олег БАТУРІН
"Новий День"

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон