Співаковський: Перше вересня - особливий день для кожної людини

Ще з самого дитинства це свято набуває в нашій свідомості настільки яскравого емоційного забарвлення, що не тьмяніє потім протягом усього життя. Особисті світлі спогади про це свято є в усіх.

І що парадоксально: чим доросліше ми стаємо, тим світлішими і приємнішими стають наші згадки про школу, про роки навчання. Вже потім на наші особисті спогади починають густо нашаровуватися ще більш яскраві емоції, пов'язані з початком шкільного життя наших дітей, потім - онуків...

Змінюються часи і покоління, а День знань завжди залишиться святом для всіх і для кожного. За моїми плечима, наприклад, уже чотири десятиріччя педагогічної праці. По суті, все життя пов'язане з освітою. Однак не звик і, мабуть, вже ніколи не звикну до цієї особливої, дзвінкої врочистості Першого вересня.

Сьогодні зранку вітав з Днем знань учнів Школи гуманітарної праці та курсантів Херсонської державної морської академії і знову хвилювався так, наче вперше, наче це мене кличе до аудиторії шкільний дзвоник!

Роки навчання — найщасливіші у житті людини. Це той нетривалий проміжок часу, коли перед людиною відкриваються абсолютно всі дороги, коли їй все до снаги. Та усвідомлювати цю істину починаєш з роками.

Як і те, що дорога навчання має початок, але не має кінця. І якщо прагнеш чогось досягти у професії, у житті, маєш весь час вчитися і вдосконалювати себе.

Та в молодості навчання є різьбленням по каменю, в старості — це вже креслення на піску. Тому потрібно на повну використати ті можливості, ті великі шанси, які надає школа та виш. Фундамент свого майбутнього наша молодь закладає сьогодні. І чим раніше кожен із них це усвідомить, тим більших вершин досягне.

Щиро побажав тим, хто сьогодні прийде в аудиторії і класи за знаннями, бути наполегливими, рішучими і амбітними у своїх прагненнях. Сказав, що ми мріємо бачити їх сильними та успішними людьми, майбутніми будівничими розквіту рідного краю і України.

Тому хотілося б, щоб новий навчальний рік став для кожного з них новим щаблем у розвитку, черговим маленьким кроком до здійснення своєї мети. Побажав усім натхненного пізнання світу, захопливих відкриттів і нових перемог на шляху до знань. В добру путь, - побажав народний депутат Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон