На Арабатці з’явився пожежно-рятувальний пост

На Арабатці з’явився пожежно-рятувальний пост
Коли в Щасливцевому на Арабатській Стрілці стається пожежа, місцевим нічого не залишається, як уповати на генічеських рятувальників.

Райцентр розташований за 20 км, і поки пожежні доїдуть, «червоний півень» знищить будівлю. Про загрозу для життя людей годі й говорити. Так було ще донедавна. Тепер у Щасливцевому є своя пожежна охорона, днями перед фасадом її будівлі урочисто перерізали стрічку.

10 чоловік особового складу, які пройшли навчання, і відремонтована будівля. Пожежно-рятувальний пост розмістився у колишній старій котельні. Приміщення відремонтували, в ньому вміщається пожежна машина, є диспетчерська, кімнати для відпочинку, кухня і душова. Все це стало можливим завдяки Щасливцівській сільській раді.

З місцевого бюджету на облаштування пожежної команди виділили 968 тис. грн. З'явилася у підрозділу і спецтехніка — пожежну машину надало Головне управління ДСНС у Херсонській області. Вона не нова, але укомплектована всім необхідним. До речі, техніку вже встигли випробувати під час гасіння сухостою.

Влітку на Арабатці такі пожежі часто. Спецтранспорт тут необхідний і взимку, коли під час буревію перемиває дорогу на Стрілку. Переправити людей з піщаної коси або привезти у село продукти можна лише пожежними або військовими машинами.

Тож робота у щасливцівської рятувальної дружини буде круглий рік. Пожежна команда підпорядковується сільській раді, яка її й утримуватиме.

На жаль, ініціатива влади і громади, як у с. Щасливцеве, поки залишається радше винятком і з правил, ніж тенденцією. Більшість населених пунктів Херсонщини пожежних команд не мають.

Марина САВЧЕНКО
"Новий День"

Фото ГУ ДСНС

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів