Величезна пляма випаленої землі утворилася на Херсонщині

Величезна пляма випаленої землі площею понад 600 гектарів утворилася на лівобережжі Дніпра після нещодавніх лісових пожеж в Олешківському районі Херсонщини.

Рукотворні соснові гаї нині нагадують просто апокаліптичну картину. Звідти пішли тварини і птахи, але з'явилися «новосели».

Горільники активно освоюють шкідники — короїди та жуки-вусачі. Коштів на розкорчовування постраждалих від пожеж лісів і їх обробку інсектицидами в Олешківського лісгоспу немає. Тож можна чекати, що після «трапези» обгорілими деревами короїди посунуть доїдати здорові.

Цей згубний процес, до речі, у розпалі. Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Херсонщини Віктор Тищенко каже, що через відсутність регулярних обробок хімікатами шкідником заражено вже 40 тисяч гектарів — майже половину зелених насаджень краю.

Причому тут розкошують не тільки короїди, а й велика родина глицеїдів — рудий, звичайний та червоноголовий сосновий пильщики. Вони «пиляють», а ми собі спостерігаємо. Та доспостерігатися можна до того, що від лісів, з такими неймовірними зусиллями вирощених на піщаних ґрунтах, за лічені роки залишаться самі «недоїдки».

Наслідком буде те, що піски під дією вітру посунуть на сільськогосподарські угіддя й відновляться піщані бурі.

"Голос України"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів