Відремонтовані магістралі на Херсонщині знову плюндрують

Автолюбителі Херсонщини обурюються: щойно в області бодай частково полатали розбиті автотраси, як їх знову плюндрують перевантажені автопоїзди, що вивозять зерно нового врожаю на елеватори та в порти для експорту.

Вони ставлять слушне запитання — а де ж співробітники «Укртрансбезпеки», котрі мають моніторити ситуацію на дорогах, і штрафувати водіїв-порушників?

З'ясувалося, що в краї є три мобільні комплекси для габаритно-вагового контролю. Та за прямим призначенням працює тільки один — на посту «Консул» у Білозерському районі. Два інші контролюють не вантажівки, а... пасажирські перевезення на пунктах в'їзду-виїзду біля адміністративного кордону з окупованим Кримом та на приморських курортах.

«Для безпечної роботи комплексу габаритно-вагового контролю обов'язково потрібен спеціальний майданчик з аварійним виїздом, мінімальним кутом нахилу та спеціальними знаками. Таких майданчиків на Херсонщині немає, і ніхто їх не збирається будувати. Тому два комплекси ми використовуємо для контролю пасажирських перевезень — вони обладнані комп'ютерами з підключенням до Інтернету. Це завдання не менш важливе, — зазначив начальник міжрегіонального управління «Укртрансбезпеки» Ігор Пастух. — Однак на посту «Консул» наш комплекс також працює плідно: щодоби складаємо 10—12 актів на перевантаження автопоїздів із штрафами по 2—3 тисячі євро».

Виходить дивна ситуація: депутати й очільники місцевого самоврядування бідкаються, що коштів на ремонт доріг обмаль, а тут їх ще й розбивають. Але при цьому навіть пальцем не поворухнуть, щоб убезпечити залишки асфальтового покриття від роздавлювання перевантаженим транспортом.

Ігор Пастух каже: щотижня підписує до двох десятків листів міським та сільським головам із пропозицією створити на під'їздах до населених пунктів майданчики для габаритно-вагового контролю, де могли б облаштовувати мобільні комплекси.

Натомість отримує лише відписки: то грошей немає, то потреби в такому контролі чиновники, виявляється, не відчувають. Мабуть, чекати від держави чергової субвенції на латання ям легше та простіше...

"Голос України"

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів