Херсонські кавуни попливуть до столиці

На Херсонщині з термінала у Голопристанському районі готуються відправити до Києва Дніпром баржу з півтисячею тонн дозрілих кавунів.

Оптові ціни на них стрімко падають — більш як дві гривні за кілограм солодкої ягоди власникам баштанів вторгувати годі й сподіватися. Але варто продукції доїхати бодай до обласного центру, і дешевше ніж по чотири гривні за кілограм смугастих красенів уже не купити.

А скільки польові кавуни коштуватимуть на ринках та в супермаркетах українських мегаполісів, прогнозувати взагалі ніхто не береться.

Утім, є вагомі підстави сподіватися, що закупівельні ціни на баштанні знижуватимуться й надалі. Адже експерти очікують, що врожай кавунів і динь цьогоріч завдяки сприятливим для них погодним умовам буде орієнтовно на третину більшим, ніж торік, сягнувши до чверті мільйона тонн.

Щоб вони не позгнивали на полях, кавуни треба вивозити не однією баржею, а цілими караванами. До того ж на підході врожай польових овочів, який теж очікується чималенький — понад 1,2 мільйона тонн. І їх аграріям також треба вчасно продати.

"Голос України"

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів