На Херсонщині організували Християнський дитячий табір

Літо - прекрасна пора для відпочинку. Але не кожному вдається побувати в дитячих таборах. Тож організований відпочинок у таборі при Горностаївській Церкві Божій - гарна тому нагода.

Відпочинок дітей тут почали організовувати ще з 2003 року за різною тематикою. Щороку міняли формат: спочатку це були походи, згодом на березі річки відпочивали, а ось уже другий рік поспіль – на спеціально обладнаному при Церкві Божій майданчику та в приміщеннях самої церкви.

Табір має назву «Світло життя». Нинішнього року він працює за тематикою «10 Заповідей Божих», зібрав понад сто дітей різного віку, національності й віросповідання - тут не лише діти прихожан, а й усієї навколишньої території села.

Проте команда люблячих і турботливих волонтерів зуміла знайти підхід до кожного з дітей. Тут створено 6 загонів, якими опікуються до 30 вожатих та наставників – в основному прихожани церкви, зокрема й студенти, які перебувають на канікулах. Це їхня доброчинна акція, адже зарплату ніхто не платить - дехто для участі в роботі табору навіть бере відпустку на роботі. Тривалість табірної зміни 5 днів.

До проведення табору готувалися заздалегідь: складали плани, сценарії, готували сценарії та реквізити, закуповували продукти для ланчів тощо. За словами пастора Церкви Божої Анатолія Пономарьова, табір працює виключно на пожертви прихожан.

Відкриття табору розпочалося з молитви за Україну та з підняття прапору України. Кожен день має головну тему, якою керуються наставники, навчаючи дітей бути мудрими, хоробрими, добрими і люблячими.

Кажуть, що літні табори є надзвичайно ефективним методом в соціальній роботі з дітьми і молоддю – це допомагає дітям відкритися, долати конфлікти, спілкуватися з ровесниками і дорослими, пізнавати себе та свої ресурси, вчитися на помилках, набиратися життєвого досвіду.

Можливо саме цієї атмосфери їм часто бракує вдома, в школі, на вулиці. На літньому таборі діти відкриваються з нових сторін, стають вільними для спілкування між собою та вихователями. Рухливі ігри та спортивні змагання, розваги на батуті, цікаві поробки власноруч, тематичні заняття і пізнавальні розваги, бесіди на духовну тематику та про суть християнства – все це виховує дітей бути більш моральними та духовними, що в майбутньому стане в нагоді.

- Ідея організовувати такий табір виникла давно, - розповідає Анатолій Пономарьов. - Колись у Києві на форумі, що його проводили для священників усіх конфесій, спікер форуму сказав: якщо діти малюють свастику, то так вони хочуть самовиразитися. Треба робити так, щоб їх відволікти, щоб їм було з ким спілкуватися та кому висловити свою позицію. Інакше можна втратити не одне покоління. Тож з того часу ми й вишукуємо методи, якими можна було б творити стосунки дружби між дітьми та наставниками, а також напрацьовувати відчуття їхньої потреби в суспільстві.

Наступного тижня Анатолій Пономарьов їде до Кочубеївської ОТГ Високопільського району – там теж організовуватимуть літній табір для дітей. Він виношує мрію створити ще спеціальні табори для кризових сімей.

Адже батьки цих дітей не мають можливості оздоровити своїх дітей, забезпечити активне та змістовне дозвілля в період літніх канікул. Іноді й самі батьки потребують настанов, бо часто діти під час канікул залишаються без догляду та належної опіки.

Говорячи про основну мету роботи табору, Анатолій Пономарьов сказав: «Ми працюємо на майбутнє і не чекаємо швидких жнив: сіємо, сподіваючись, що зерна проростуть».

Любов РУДЯ, газета "Сільські новини"

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів