Співаковський про прорив у сфері захисту прав інтелектуальної власності

Про це на сторінці в Facebook зауважив народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка», перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський.

Парламентар нагадав, що протягом 27 років незалежності Україна не мала правого механізму, який би забезпечив авторам, композиторам, виконавцям та іншим творцям гідну винагороду за їх творчу інтелектуальну діяльність.

"А відповідні гарантії, передбачені Конституцією ще у 1996 р., до сих пір, на жаль, залишалися лише декларацією. Сьогодні, ми з впевненістю можемо сказати, що проблема вирішена. 22 липня набрав чинності закон 7466 «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав», – зауважив парламентар та окреслив основні засади закону.

«Суть реформи полягає в тому, що збором, розподілом та виплатою винагороди нашим українським авторам і творцям відтепер займатимуться не чиїсь приватні чи державні установи, а організації колективного управління, які будуть утворені як громадські організації самими авторами і виконавцями творів, та яким вони передадуть відповідні свої повноваження».

«Виключно ці організації, від імені авторів творів, тепер можуть укладати договори з користувачами, погоджувати розмір винагороди (роялті), збирати, розподіляти і виплачувати зібрану винагороду. Саме вони забезпечать захист прав інтелектуальної власності музикантів, письменників, художників та інших творців», – додав він.

«Без перебільшення це надзвичайно революційна реформа, що, сподіваюсь, забезпечить прорив у сфері захисту прав інтелектуальної власності для наших творців і виконавців, та отримання ними достойної винагороди за свою творчу інтелектуальну діяльність», – наголосив Олександр Співаковський.

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів