Рукотворні ліси на Херсонщині перетворюються на «недоїдки»

Величезна "пляма" випаленої землі площею понад шістсот гектарів утворилася на лівобережжі Дніпра після недавніх лісових пожежв Олешківському районі Херсонщини.

Рукотворні соснові гаї нині являють собою просто апокаліптичну картину: почорнілі стовбури дерев та хмари сірого пилу від згорілої глиці, які розносить вітер.

Звідти пішли тварини і птахи, але з'явилися "новосели". Горільники активно освоюють стовбурові шкідники - короїди та жуки-усачі.

Коштів як на розкорчовування постраждалих від пожеж лісів, так і на їх обробку інсектицидами в Олешківського лісгоспу немає. Тож можна чекати, що після "трапези" обгорілими деревами короїди посунуть доїдати здорові.

Цей згубний процес, до речі, і так у розпалі. Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Херсонщини Віктор Тищенко каже, що через відсутність регулярних обробок хімікатами шкідником заражені вже сорок тисяч гектарів - майже половина зелених насаджень краю.

Причому тут розкошують не тільки короїди, а ціла велика родина глицеїдів -- рудий, звичайний та червоноголовий сосновий пильщики. Вони "пиляють", а ми собі спостерігаємо.

Та доспостерігатися можна до того, що від лісів, із такими неймовірними зусиллями вирощених на піщаних ґрунтах, за лічені роки залишаться самі "недоїдки". Наслідком буде те, що піски під дією вітру посунуть на сільськогосподарські угіддя, й відновляться піщані бурі.

"Голос України"

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів