Андрій Гордєєв: «Процес реінтеграції Криму є гуманітарним»

13 липня під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету на порядку денному стояло питання про здійснення окремих заходів, спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, у Херсонській області.

«Процес реінтеграції Криму є гуманітарним, тому я вдячний всім народним депутатам, які підтримали законопроект щодо безкоштовного навчання та вступу без ЗНО для абітурієнтів з Криму. 300 дітей навчаються у Херсонських ВНЗ, вони є нашими агентами, які повернуться на півострів та будуть розповідати тільки хороше про Україну», - розповів очільник Херсонської області Андрій Гордєєв.

Наразі в області діють 5 освітніх центрів «Крим-Україна» на базі Херсонського державного університету, Херсонського національного технічного університету, Херсонської державної морської академії, Херсонського державного аграрного університету, Херсонської філії Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова.

Для того, щоб вступити до вищого навчального закладу Херсонської області, абітурієнту необхідно надати будь-який документ, що посвідчує його особу (але документ має бути українським, державного зразка). Для вступу кримським абітурієнтам не потрібен сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання. Необхідно лише звернутися до Херсонського освітнього центру «Крим – це Україна». Саме там вони зможуть отримати консультацію та оформити документи для вступу в університет.

Голова меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у своїй промові також наголосив на важливості покращення умов проживання населення на Херсонщині: «Від того, як розвиватиметься Херсонська область, залежатиме настрій людей в Криму. Більш ефективно буде, коли ми об'єднаємо місцеві, обласні, державні та міжнародні програми, спрямовані на розвиток області. Це один з найліпших кроків, пов'язаних з деокупацією Криму».

Крім того, було обговорено важливість будівництва тимчасових КПВВ, на кожному з яких діятимуть сервісні зони, які включатимуть автостанцію, ЦНАП, амбулаторію і навіть музей окупації та капличку.

Нещодавно Кабінет Міністрів України погодив виділити майже 106 млн грн на будівництво тимчасових контрольних пунктів для в'їзду/виїзду на тимчасово окуповану територію Криму для автомобільного сполучення «Каланчак» і «Чонгар». Відповідно до прийнятої постанови, будівельні роботи планується почати і завершити у 2018 році, кошти виділятимуть з резервного фонду бюджету.

Перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юсуф Куркчі зауважив, що будівництво ЦНАПів на КПВВ дозволить оперативніше вирішувати питання з документами та отримувати адміністративні послуги.

Елеонора ГУСЬКОВА

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів